fbpx
Close

Meistrite- ja Euroopa liiga loosid: kes saab edasi ja kes hakkab haavu lakkuma?

Avatar

Meistrite liiga trofee. Foto: EPA/Scanpix

Täna toimus Nyonis Meistrite- ja Euroopa liiga 1/8- ja 1/16-finaalide loosimised. Kuna kõik Premier League’i klubid edenesid järgmisesse vooru, siis neli tiimi said Meistrite liigas ning kaks tiimi Euroopa liigas endale väärt vastased. Kellel läks hästi ja kelle pea kohale tekkisid murepilved, saame kohe teada.

Alustame vähem glamuursemast sarjast ehk Euroopa liigast: edasi pääsesid mõlemad, uue treeneri käe all suurepärast algust tegevad Londoni klubid ehk Chelsea ja Arsenal. Mõlemad läbisid grupifaasi kaotuseta ning kindlustasid edasipääsu juba kaks vooru enne lõppu. 

Chelsea – Malmö

Kui pall 14. veebruaril Rootsis mängu pannakse, pole rootslaste jaoks hooaeg veel alanudki. Liigahooaeg lõppes neil 11. novembril ning uus hooaeg saab alguse 31. märtsil. Sellest hoolimata võeti Euroopa liigas teine koht Genki järel ning Türgi hiiu Besiktase ees; grupist tuldi läbi vaid ühe kaotusega ja sedagi Genkile. Kodus tehti selg prügiseks Besiktasel ja kahel korral tehti 1:1 viik Joonas Tamme klubi Sarpsborgiga. 

Kihlveokontorid Malmöle erilist võimalust ei anna: Chelsea saab 97,1 % tõenäosusega sellest paarist edasi.

Arsenal – BATE

Artur Pika eksklubi ja Valgevene meister lõpetas liigahooaja 15 päeva tagasi ning teist kohta edestati lõpuks üheksa punktiga. Ühes grupis oldi Chelseaga, kellele mõlemad mängud kaotati, ent üheksa punkti koguti MOL Vidi ja PAOK-i vastu siiski kokku ning pääseti edasi. Nende fännid võivad olla üliõnnelikud, sest nii palju kvaliteetset jalgpalli pole kodustaadionil ammu nähtud.

Kihlveokontorid aga näevad BATE-s vähe kõvemat vastast kui oli seda Malmö Chelseale – nende edasipääsu tõenäosuseks on lausa 7,4 %! 

Ja nüüd Meistrite liiga juurde. Manchesteri klubid olid edasipääsu juba enne viimast vooru kindlustanud, Tottenham ja Liverpool olid ise mehe eest väljas ning õnnega pooleks edenesid kaheksandikfinaali. Kui õnn soosib tugevamaid, kas siis järgmises voorus on oodata pigem ebaõnne?

Manchester City – Schalke 04

Sakslased sattusid nende õnneks kõige lihtsamasse gruppi, kus rinda pisteti Portoga, Galatasarayga ning Moskva Lokomotiiviga. Edasipääs kindlustati õige vara ning viimastes voorudes sai pingevabalt mängida. Loosiõnn naeratas selles paaris Premier League’i tiitlikaitsjale, sest Bundesligas hetkel 13. kohal paiknev tiim oli paljude suurtiimide soovitavaks vastaseks. 

Kihlveokontorid usuvad isegi BATE-sse rohkem, kuna City edasipääs on 96,2 % kindel, jättes siis sakslastele vaid 3,8 %.

Manchester United – PSG

PSG oli selles kuulsas surmagrupis, kus Belgradis välditi Liverpooli prohmakat ning võeti kindel võit, tagades edasipääsu 16 parema hulgas. Maailma parimaks ründetrioks peetav Neymar-Kylian Mbappe-Edinson Cavani saavad lustida auklikku kaitseliini viljeleva Manchester Unitedi vastu, kelle kohutav hooaeg muutub aina nukramaks. 

Kihlveokontorid julgustavad Unitedisse veidigi uskuma, sest 20 % on nende edasipääsu tõenäosuseks. Iga viies vastasseis selles paaris lõppeks Unitedi veerandfinaali pääsemisega. Neymar ja Mbappe ei taha sellega kohe üldse nõustuda ning suureskooriline mäng on rohkem kui õhus. 

Liverpool – Müncheni Bayern

Jürgen Klopp on näidanud oskust mängida Bayerni vastu, ent kõige suuremas finaalis jäi tema juhendatud Dortmund Saksamaa gigandile siiski alla. Nüüd on aeg teha vigade parandus, sest toonane Bayern on võrreldes praegusega mitu grammi kangem tiim. Niko Kovaci juhendatav Baierimaa au ja uhkus on 9 punkti kaugusel liigaliidrist Dortmundist ja mängupilt pole enam nii veenev kui eelnevatel aastatel.

Liverpool aga on suurepärases hoos ning kihlveokontorid näevad Premier League’i liidrites kerget favoriiti. See, et Liverpool läheb veerandfinaali, juhtub 55,6 % tõenäosusega.

Tottenham – Dortmundi Borussia

Ja Bundesliga liidrid, Bayernile tänavu tuule alla teinud ja Lucien Favre käe all nauditavat jalgpalli näitav Dortmund paneb Tottenhami ja peatreeneri Mauricio Pochettino tõsiselt proovile. Kihlveokontorid näevad sakslastes kerget favoriiti ja nagu Liverpoolgi, edenevad nemad 55,6 % tõenäosusega järgmisesse vooru.

Kokkuvõtteks võib öelda, et loosidega läks hästi Euroopa liigas mängivatel tiimidel ja Manchester Cityl. Oma võimalus on nii Liverpoolil ja Spursil, ent tõotab tulla kõva lahing. Manchester Unitedi šansid on Inglismaa klubidest kõige nukramad ning võttes arvesse nende mängustiili ja mentaliteedi, võib skoor kahe mängu kokkuvõttes rivaalklubi fännidele naljamaterjali pakkuda.

Tasub mainida, et mängudeni on enam-vähem kaks kuud aega ning kõikidel tiimidel võivad mõned põhimehed saada vigastada, treener sule sappa saada või miskit kolmandat. 

scroll to top