fbpx
Close

Mourinho selgitas, miks ta vahetusi ei teinud ja miks Scholes tundis Unitedi mängu pärast häbi

Avatar

Paul Scholes. Foto: Reuters/Scanpix

Manchester Unitedi 0:1 kaotus Juventuse vastu oli kodutiimi puhul omapärane, sest Jose Mourinho ei teinud mängu jooksul ühtegi vahetust. Vahetusmeeste pingil polnud ei Alexis Sanchezt, Marouane Fellainit või Jesse Lingardi, kes muidu saanuks mängu otsustavatel hetkedel oma sõna sekka öelda ja seekord jäidki vahetused sootuks tegemata.

Pingil ootasid oma hetke kaitsjad Matteo Darmian ja Eric Bailly, poolkaitsjad Fred, Ander Herrera ja Andreas Pereira ning esindustiimi debüüti ootav 18-aastane ründaja Tahith Chong. “Ainus ründevalik oligi mul 18-aastane noormees, kes pole esindustiimis mänginudki. Ma ei arvanud, et mängutempot arvesse võttes olnuks kohane ta väljakule saata, ” selgitas Mourinho enda valikuid. “Te ei saa eeldada, et noor tuleb ja teeb sellises mängus võimsa debüüdi. Ja seetõttu ma ei teinudki vahetusi ning uskusin nendesse, kes algkoosseisus väljakule tulid.”

Harjumuspäraselt võtsid mängujärgselt sõna ka Unitediga kõik võitnud poolkaitsja Paul Scholes ning kunagi maailma kalleima kaitsja tiitliga pärjatud Rio Ferdinand: keskväljamootor tundis Unitedi pärast piinlikkust, keskkaitsja jaoks tundus avapoolaeg nagu vastasseis poiste ja meeste vastu.

“Juventus oli igast asendist Unitedist üle. Juventus väärib kiitust, nad olid nii keskendunud ja fokusseeritud ja nad tegid suurklubi vastu võõral väljakul hea mängu. Klassivahe oli märgatav: kui United oli palliga, siis nad tundusid närvilised olevat. Äkki on Mourinho sellega rahul, võib-olla ongi?,” imestas Scholes.

Ferdinand nägi sarnasusi Unitedi eelnevates mängudes Newcastle’i ja Chelsea vastu, kus avapoolaeg oli uimane ning teine vaatus palju elavam. “Meistrite liigas peaks alustama mängimist avavilest, aga esimene poolaeg oli uimane ning Juventus tegi oma taktikaga ning formatsiooniga palksu pahandust. Kui peaksin selle mängu kokku võtma, siis see oli vastasseis meeste ja poiste vahel.”

scroll to top