fbpx
Close

Mourinho kritiseeris Rashfordi raiskamist, Scholes ja Ferdinand Lukakut

Avatar

Romelu Lukaku ja Marcus Rashford. Foto: AFP/Scanpix

Marcus Rashford alustas eile Meistrite liiga viienda mänguvooru kohtumist BSC Young Boysi vastu algkoosseisus ning inglane sai õige mitu suurepärast väravavõimalust, ent luhtas kõik. Peatreener Jose Mourinho nentis, et ründaja toob mängu küll energiat ja intensiivsust, aga väravad võidavad matše.

“Olen mängu algusega rahul ja kõik läks plaanitult. Poistel pole lihtne kohaneda frustratsiooni ja survega, see ei sobi meile. Aga muidugi on tähtsaim see, et saime edasi. Jah, Rashfordil oli rohkem kui üks hea võimalus, aga samas ülejäänud olid poolikud võimalused. Kui ääreründaja saab palli nign tal on 20 meetrit kaitsjani minna, kes oma trahvikastis kardab viga teha, siis peab vähemalt korra selle kaitsja ka üle mängima,” rääkis Mourinho mängujärgselt.

Unitedi ekskahurvägi Paul Scholes ja Rio Ferdinand õigustasid Mourinho otsust jätta pingile ründaja Romelu Lukaku, kes on peaaegu, et 1000 minutit väravata. “Evertonis ja West Bromis mängides oli Lukaku trumpideks tema tugevus ja liikumine. Ta on nii tugev koll, ta peab seda ära kasutama. Sel hooajal pole me seda veel näinud. Liiga palju mängitakse sarnast, ettevaatlikku vutti – palli söödetakse jalga, tempo on aeglane ning vastaseid ei sunnita pingutama. See lubab vastaste kaitseliinil enda positsioonid sisse võtta ja seejärel on neid raske maha murda,” rääkis Ferdinand BT Sporti jalgpallistuudios. “Ma saan aru, miks ta ei mängi. Lukaku liikumised on praegu täiesti puudulikud.”

Scholes oli aga kriitilisem. “See, et ta on jõudnud Manchester Unitedisse, on pannud teda arvama, et temast on saanud jalgpallur ning nüüd Lukaku proovib mängida number 10 rolli. See on viimane asi, mida ta tegema peaks. Tal puudub selleks võimekus ning Lukaku tugevusteks on kaitsjate taha jooksmine ja tsenderduste omaks võtmine. Ma ei soovi talle liiga teha, aga palli omaksvõtt pole ta tugevus, vaid jooksku kaitseliini taha ja skoorigu, sest ta oskab palli väravasse lüüa,” lisas terve elu Unitedi särki kandnud poolkaitsja.

scroll to top