Meistrite liiga koha jahtijad alustasid uut aastat pettumustvalmistavalt

Southampton. Foto: Imago Images/Scanpix

Inglismaa kõrgliiga 21. voor algas kolmapäeval mitmete üllatavate tulemustega. Nii Londoni Chelsea kui ka Tottenham Hotspur ei saanud võitu kätte ja viimasel ajal edukaid esitusi pakkunud Wolverhampton Wanderers libastus samuti.

Chelsea kohtus võõrsil Brighton & Hove Albioniga ning kümnendal minutil asuti Cesar Azpilicueta väravast juhtima. Kolmes võidupunktis oldi 84. minutini kinni, misjärel viigistas kaunist käärlöögist seisu Iraani koondise ründaja Alireza Jahanbakhsh ja 1:1 skooriga mäng ka lõppes.

Eelmises voorus pettuma pidanud ja võõrsil Norwich Cityga 2:2 viiki mänginud Tottenham Hotspur ei suutnud ka nüüd oma tasemele väärilist etteastet pakkuda. Võõrsilmäng Southamptoniga otsustai ära juba 17. minutil, mil Danny Ings saatis palli võrku.

Viimati Liverpoolilt napi 0:1 kaotuse saanud ja enne seda 3:2 valitseva meistrit Manchester City alistanud Wolverhampton Wanderers sai samuti ebameeldiva üllatuse osaliseks, kui võõrsil heideldi Watfordiga. Gerald Deulofeu viis 30. minutil kodumeeskonna juhtima ja Abdoulaye Doucoure suurendas 49. minutil eduseisu kahele. Pedro Neto 60. minuti tabamus andis Wolverhamptonile siiski lootust tagasitulekuks ja mõni hetk hiljem Christian Kabasele teenitud punane kaart jättis Watfordi veel ka vähemusse. Külalised ei jõudnud siiski viigiväravani enam ja tabeli eelviimaselt tuli kaotus vastu võtta.

Chelsea on liigatabelis 36 punktiga neljandal kohal, Tottenham jätkab 30 punktiga kuuendana ja Wolverhampton samuti 30 punktiga seitsmendana. Southampton (25 punkti) jätkab 11., Brighton (24) 14. ja Watford eelviimasel ehk 19. positsioonil.