fbpx
Close

Meistrite liiga finaalid saavad suured muudatused: hüvasti väiksed staadionid!

Avatar

Jordan Henderson. Foto: AFP/Scanpix

Tänavu peeti Euroopa liiga finaal Bakuus ja Meistrite liiga finaal Madridis. Mõlemas otsustavas matšis võtsid mõõtu Inglismaa klubid ning 68 000 inimest mahutavad staadionid jäid nii väikseks kui asukohalt kaugeks. Nüüd kavatseb UEFA ellu viia muudatusi.

Nimelt vihjas organisatsiooni president Aleksander Ceferin, et tulevikus näeme finaale tiirlemas nelja-viie gigastaadioni vahel. “Me peaksime finaale mängima veel suurtematel staadionidel, isegi kui asukohad korduvad,” sõnas ta väljaandele The Sun.

“Räägin ainult Meistrite liigast, sest see on tippude tippsündmus. Näiteks Madridis toimunud finaalile oli meil ligi 980 000 piletitaotlejat. Kui me mänginuks Wembleyl, saanuksime pakkuda 30 000 piletit rohkem, see oleks miskit paremaks muutnud. Samuti oleks tippstaadionitel mängimine parem nii hotellide, ürituse kvaliteedi kui ka transpordi osas,” pakkus ta välja.

Euroopa liiga ja Tallinnas peetud superkarika finaal saaksid aga teistsuguse lähenemise, sest need kohtumised on mõeldud kõikidele vutisõpradele. Viis suurimat staadionit on Barcelona staadion Camp Nou, Inglismaa koondise areen Wembley, Dortmundi Borussia kants Signal Iduna Park, Real Madridi staadion Santiago Bernabeu ja 2008. aasta Meistrite liiga finaali võõrustanud Moskvas asub Lužniki staadion.

scroll to top