Meisterlikult väravaid löönud Wolverhamptoni Euroopa liiga lootus elab, Sheffieldi ja Burnley omad kustusid

Wolvesi loots Nuno Espirito Santo. Foto: Reuters/Scanpix

Inglismaa kõrgliiga 37. voor jätkus esmaspäeval kolme mänguga. Wolverhampton Wanderers võttis vajaliku võidu koduplatsil Crystal Palace’i üle ja Everton sai jagu Sheffield Unitedist. Burnley ning Newcastle United tegid väravateta viigi.

Wolverhamptoni jaoks oli selleks korraks Meistrite liiga rong läinud, aga kõik võimalused uuel hooajal Euroopa liigas tegusid hakata tegema see-eest olemas. Igal juhul tuli nüüd kolm punkti tabelisse juurde saada ning 41. minutil tehti sellega ka algust, kui Joao Moutinho tõstis palli trahvikasti Matt Doherty’le, kes suunas selle omakorda edasi Daniel Podence’ile ning seis oli 1:0. 68. minutil vormistasid võõrustajad lõppskoori, mil Adama Traore mängis paremal äärel geniaalselt end kahest vastasest mööda ja Jonny suurepärane tegutsemine karistusalas lõppes väravaga.

Sheffieldi ja Evertoni vahelise matši avapoolajal väravaid ei nähtud, aga 46. minutil andis Gylfi Sigurdsson karistuslöögist hea palli Richarlisoni suunas ja brasiillase pealöögist tehtud tabamusest võtsid külalised ka võidu. Seejuures oli kaotus Sheffieldile eriti valus, kuna kaheksandast kohast enam ettepoole kerkida ei saa ja see tähendab, et järgmisel hooajal eurosarjades kaasa ei lööda.

Wolverhamptonil on liigatabelis 59 punkti ning võitlus Euroopa liigasse pääsu nimel käib eelkõige seni punkti vähem kogunud Tottenham Hotspuriga. Kui Tottenham lubatakse viimases voorus endast mööda, siis tuleb loota Londoni Chelsea peale, et nemad alistaksid Inglismaa karikafinaalis linnarivaali Arsenali, sest vastasel juhul on praegu kümnendal tabelireal paiknev Arsenal Euroopa liigas. Sheffield ja Burnley on 54 punktiga vastavalt kaheksandal ja üheksandal kohal, Everton 49 punktiga 11. positsioonil. Kohtadel 13.-15. paiknevad järjestikku Newcastle, Crystal Palace ja Brighton & Hove Albion, olles kogunud vastavalt 44, 42 ning 38 punkti.

Teisipäeval toimub Premier League’is kaks mängu, kui vastamisi on Watford – Manchester City ja Aston Villa – Arsenal.