Aston Villa pani Arsenali paika ja möödus Manchester City’lt sauna saanud Watfordist ohutusse tsooni

Aston Villa v Norwich City Premier League Conor Hourihane of Aston Villa celebrates scoring his sides 1st goal during the Premier League match at Villa Park, Birmingham PUBLICATIONxNOTxINxUKxCHN Copyright: xPaulxChestertonx FIL-13987-0016

Inglismaa kõrgliiga teisipäeval toimunud kahes mängus olid võidukad Manchester City ja Aston Villa. Viimase puhul oli võit eriti oluline, sest pikka aega väljalangemistsoonis püsinud klubi on praeguse seisuga Premier League’is jätkamas.

Mõne päeva eest üllatuslikult hooaja lõppfaasis peatreeneri Nigel Pearsoni teenetest loobunud Watford näitas nüüd, et mitte midagi pole muutunud. Mullune meister Manchester City asus 31. Raheem Sterlingu tabamusest juhtima. 40. minutil võttis Sterling ka penalti välja, mida asus ise realiseerima ja kuigi Ben Foster hiilgas fantastilise tõrjega, oli Sterling esimesena pallil jaol ning skoor 2:0 tõsiasi. Teisel poolajal otsustas City kolme minuti sees mängu lõplikult ära, mil 63. minutil sai värava kirja Phil Foden ja seejärel oli täpne keskkaitsja Aymeric Laporte.

Kuna Watford kaotas, siis tulemusest informeeritud Aston Villa sai kõvasti motivatsiooni juurde Arsenaliga matšiks. 27. minutil saadigi oma tahtmine, kui kasutada oli nurgalöök ning Tyrone Mings’i edasisuunatud pall jõudis trahvikastis egiptlasest keskväljameheni Trezeguet’ni, kes tugeva löögiga omad juhtima viis. Võõrustajad rohkem enam sihile ei jõudnud ja samuti jäi Arsenal nulli peale.

Teise koha kindlustanud City on kogunud 78 punkti, Arsenal jätkab 53 punktiga kümnendal kohal. Aston Villa ja Watford on küll mõlemad 34 punkti peal, aga 17. koht on just Aston Villa oma parema väravate vahe tõttu, mis on neil -26, Watfordil aga -27. Lõppsõna pole öelnud veel ka 31 punktiga eelviimasel kohal paiknev Bournemouth, kes heitleb viimases voorus Evertoniga. Kõik võtmed on siiski Aston Villa käes, sest nende vastaseks on 38. voorus jõukohasem West Ham United, Watford kohtub võõrsil Arsenaliga.

Premier League jätkub kolmapäeval samuti kahe kohtumisega, milles on vastamisi Manchester United – West Ham United ja Liverpool – Londoni Chelsea.