Martiali kübaratrikk tõi Unitedile taas punktilisa, Liverpool hiilgas nelja väravaga

Anthony Martial. Foto: SIPA/Scanpix

Inglismaa kõrgliigas mängiti kolmapäeval ära viis 31. vooru mängu. Kindla võidu võtsid Manchester United ja Liverpool ning napilt olid vastasest paremad Everton ja Wolverhampton Wanderers. Newcastle United ning Aston Villa viigistasid.

Kuues viimases liigamängus kaotust vältida suutnud United tõestas nüüdki koduplatsil Sheffieldi vastu, et hea seeria pole olnud juhus. Avapoolajal tegi kahel korral skoori Anthony Martial ning prantslasest ääreründaja vormistas 74. minutil ka lõppskooriks 3:0. Viimati, kui meeskonnad kohtusid, pidi United 3:3 viigiga leppima, kusjuures 0:2 kaotusseisust tuldi välja 3:2 peale, aga Sheffieldi sangariks kerkis Oliver McBurnie.

Evertonile tõi Norwichi üle võidu keskkaitsja Michael Keane’i 55. minuti tabamus ja Wolverhamptoni poolelt oli 60. minutil täpne Raul Jimenez. Newcastle pääses 68. minutil Dwight Gayle’i abiga küll juhtima, kuid Aston Villa suutis nurgalöögist 83. minutil vastata, mil Ahmed Elmohamady suunas palli peaga värava suunas edasi ning Newcastle’i puurilukk Martin Dubravka oli võimetu.

Liverpool haaras mängus Crystal Palace’iga eduseisu 23. minutil, kui karistuslöögi realiseeris Trent Alexander-Arnold. Paar minutit enne poolaja lõppu andis Fabinho hea palli Mohamed Salah’le ja seis oli 2:0. 55. minutil oli omakorda Fabinho täpne ja ligi veerandtunni möödudes ka Sadio Mane.

Liverpool on liider 86 punktiga. United ja Wolverhampton hoiavad liigatabelis 49 punktiga viiendat kohta, mida on kahe võrra vähem ja neljapäeval võistlustules olevast Londoni Chelseast. Sheffield (44 punkti) on kaheksandal, Crystal Palace (42) üheksandal, Everton (41) kümnendal, Newcastle (39) 13. kohal ja viimase kolmiku moodustavad Bournemouth, Aston Villa ning Norwich City, kellest kahel esimesel on kirjas 27 ja viimasel 21 silma.

Neljapäeval toimub Premier League’is kolm kohtumist. Vastamisi on Burnley – Watford, Southampton – Arsenal ja Chelsea – Manchester City.