fbpx
Close

Maradona meelest on Mourinho maailma parim treener

Avatar

Jose Mourinho. Foto: EPA/Scanpix

Argentina jalgpallilegend ja maailmameister Diego Maradona ütles välja, et tema meelest on maailma parimaks treeneriks Manchester Unitedi loots Jose Mourinho.

Maradona võrdles maailma parimat linnarivaali Pep Guardiolaga ning tõi välja mitmed tähelepanekud, mis teeb Mourinhost maailma parima ning tiki-taka innovaatorist etema peatreeneri. “Tunnustan Pepi selle eest, et ta oskas Johan Cruyffi õpetused enda kasuks pöörata. Olen varasemaltki öelnud, et Pep ei loonud tiki-takat, vaid Cruyff. Hetkel saab Guardiola valida ükskõik mis mängija, tal pole mingeid rahalisi piiranguid. Selline vabadus teeb tiki-taka mängimise lihtsamaks,” selgitas argentiinlane Marcale.

Kui Maradonal oleks vaja treeneritöö osas nõu küsida, siis ta läheks just Mourinho juurde. “Pean treeneritöö osas kõvasti juurde õppima ning arvan, et lähen Manchesteri ning küsin Joselt palju nõu. Just temalt, sest kahtlemata on tegemist maailma parima peatreeneriga,” lisas 1986. aastal maailmameistriks tulnud pallivõlur.

Kõigest hoolimata on Guardiola tiim Premier League’i suurim tiitlisoosik. “Jah, nad võivad selle võita. On ilmselge, et tegemist on vutti väga hästi mõistva inimesega, võrreldes nendega, kes arvavad, et suudavad teda üle mängida ja siis saavad Pepilt 0:3 kaotuse.”

scroll to top