Manchester Unitedile seljavõit, Tottenhamile teine järjestikune kaotus

Scott McTominay. Foto: Action Images/Scanpix

Inglismaa kõrgliiga 14. vooru pühapäevastes mängudes võttis suure võidu Manchester United. Tabeli tippu kuuluvate meeskondade heitluses alistas Leicester City kahe väravaga Tottenham Hotspuri ja veelgi veenvamalt sai Aston Villa jagu West Bromwich Albionist. Brighton & Hove Albion ning Sheffield United tegid viigi.

Käimasoleval hooajal taas suurde mängu sekkunud Tottenham Hotspur pidi eelmises voorus võtma võõrsil valusa 1:2 kaotuse vastu valitsevalt meistrilt Liverpoolilt. Nüüd võõrustati Leicester City’t ja mõistagi loodeti kolm punkti saada, ent läks teisiti. Avapoolaja lisaminutitel viis Jamie Vardy külalised penaltist ette ja 59. minutil sai õnnetu omaväravaga hakkama Tottenhami keskkaitsja Toby Alderweireld. Tottenham jäigi nullile ning kahest tabamusest Leicesterile piisas, et tõusta liigas teisele kohale.

Manchester United sai aga koduplatsil ülekaaluka võidu Leeds Unitedi üle. Poolkaitsja Scott McTominay viis omad juba kolmandaks minutiks 2:0 juhtima ning Bruno Fernandes ja Victor Lindelöf tegid 37. minutiks seisus 4:0. Liam Cooper lõi poolajaks Leedsi poolelt küll ühe värava tagasi, aga 66. minutil sahistas võrku Daniel James ja penalti realiseeris edukalt ära Fernandes. Lõppskoori 6:2 eest kandis siiski hoolt Leedsi põhjaiirlasest kaitsemängija Stuart Dallas, kes fantastilise kauglöögi David de Gea selja taha virutas.

Oma hooaja teise punkti sai tabelisse kirja punane latern Sheffield United. John Lundstrami punase kaardi tõttu jäädi avapoolaja lõpus Brighton & Hove Albioni vastu küll vähemusse, aga hoolimata sellest viis Jayden Bogle 63. minutil omad juhtima. Brightoni kangelaseks kerkis 87. minutil Danny Welbeck, kelle tabamus jäi ka mängu viimaseks.

Hiljuti peatreener Slaven Bilici teenetest loobunud ja tema asemele tuntud Sam Allardyce’i palganud West Bromwich Albion ei suutnud külla sõitnud Aston Villa vastu praktiliselt millegi positiivsega silma paista. Viiendal minutil jäädi Anwar El-Ghazi väravast kaotusseisu ning 36. minutil punase kaardi võtnud Jake Livermore jättis omad veel ka vähemusse. Võõrustajad pidasid minimaalses kaotusseisus olles pikalt vastu, aga 84. minutil kasvatas Aston Villa edumaad Bertrand Traore ning El-Ghazi vormistas penaltist lõppskooriks 3:0.

Brighton & Hove Albion – Sheffield United 1:1

Tottenham Hotspur – Leicester City 0:2

Manchester United – Leeds United 6:2

West Bromwich Albion – Aston Villa 0:3