fbpx
Close

Manchester Unitedi endine ääreründaja: õpetasin Ronaldole nii mõndagi

Avatar

Michael Carrick, Wayne Rooney, Nani ja Rio Ferdinand. Foto: AP/Scanpix

2007-2014 Manchester Unitedit esindanud portugallasest ääreründaja Luis Nani väitis MLS-i kodulehe vahendusel antud intervjuus, et Inglismaal koos Cristiano Ronaldoga pallides jagas ta praeguseks maailma ühele parimale jalgpallurile omajagu õpetussõnu.

Nii Nani kui ka Torino Juventuse äss Ronaldo on Lissaboni Sportingu akadeemia kasvandikud. Nani jõudis pärast Unitedis veedetud perioodi sinna veel kahel korral tagasi, olles lisaks sellele esindanud veel Istanbuli Fenerbahcet, Valenciat ja Rooma Laziot. 2019. aasta talvest esindab ta USA kõrgliigas MLS-is Orlando City võistkonda, kus ta on 30 kohtumisega 12 väravat nüüdseks löönud. 112 korral ka Portugali koondist esindanud mängumehel paluti oma unistuste viisik jalgpallis nimetada.

“Väravasse valin [Unitedi väravavahi] David De Gea. Mu arvates on ta oma positsioonil maailma parim. Ta on mu sõber, aga ta peab oma prillid kaasa võtma, sest nendeta ei näe ta midagi. See on tõsi. Teised neli mängijat on Deco – üks mu iidolitest. Õppisin temalt palju ja tema tehnika sobib väga hästi viis viie vastu mängides. Järgmisena valin kaitsesse Bruno Alvesi, kes on kaitsja kohta väga tehniline. Kui pead mängima, siis ta teeb seda ja kui vajad hävitamist, on ta kohal. Cristiano Ronaldo, kõigi nende oskuste ja oma kiirete jalgadega… Seda kõike õpetasin talle noorena, muide. Ta õppis minult palju. Küll ta teab seda,” lõpetas Nani humoorikal toonil.

Kuna Nani ennast ei saanud valida, siis oli 33-aastase pallivõluri neljandaks valikuks samuti endine Unitedi meeskonnakaaslane Paul Scholes. 45-aastase inglase näol on tegemist Unitedi ühe legendaarseima mängumehega, kes pallis seal kogu oma 19 aasta pikkuse karjääri jooksul.

scroll to top