fbpx
Close

Mahrez teab, miks Prantsusmaa toodab meeletult vutitalente ja Inglismaa mitte

Avatar

Foto: Reuters/Scanpix

Leicesteriga Premier League’i meistriks tulnud ja tänavu suvel 63 miljoni euro eest Manchester Cityga liitunud alžeerlasest äär Riyad Mahrez selgitas, miks on Prantsusmaa koondises praegu meeletu kvaliteet ja kuidas on võimalik, et sealt tuleb Inglismaaga võrreldes meeletult vutitalente.

27-aastase Mahrezi kokkupuude Prantsusmaaga on kõike muud kui põgus – ta sündis Gallia kukkede maal ning veetis seal oma kümme esimest jalgpalluriaastat, kuni 24-aastasena liitus Leicesteriga. Tema oskuslikkus ning täpne jalg aitas Leicesteril teha ajalugu ning tulla Premier League’i meistriks ja mängija oli nõus Manchester Cityle selgitama, milles peitub tema võlu.

Sarcelles on piirkond Pariisi lähedal, kuskohast on alguse saanud õige mitme hea palluri imeline teekond. Miks mitte Londoni lähedal ei teki talente, kas asi on riigis või kultuuris? Alžeeria koondislane tõdes, et ta ei näe Inglismaal ringi liikudes lapsi, kes mängiksid väljakutel jalgpalli.

Prantsusmaal on asi teisiti. Kui Riyad oli noor, siis ta ööbis õues selleks, et hommikul jalgpalliga juba alustada ning mäng kestis hiliste öötundideni. Kõikjal on väljakud, mis on alati avatud ning mängiti nii endavanuste kui ka vanemate, tugevamate ja osavamate vastu, mis on pannud aluse Prantsusmaa jalgpalli kuldsele generatsioonile. Ja talente tuleb aina juurdegi.

scroll to top