Liverpooli noored vedasid klubi karikasarjas läbi raskuste järgmisesse ringi, Newcastle vajas lisaaega

Liverpooli fännid. Foto: Reuters/Scanpix

Inglismaa karikasarja viiendas ringis peeti teisipäeval ära viis mängu, milles avakohtumised olid lõppenud viigiga. Premier League’i klubid ei libastunud, kuigi olid sellele lähedal.

Liverpoolil oli 26. jaanuaril variant koht kaheksandikfinaalis ära kindlustada, aga Inglismaa kolmanda liiga klubi Shrewsbury Town osutus parajaks pähkliks. 46. minutiks pääseti 2:0 küll ette, aga Šotimaa koondislase Jason Cummingsi väravatest lõppes kohtumine skooriga 2:2.

Peatreener Jürgen Klopp kordusmatšiks põhimehi võistlustulle ei saatnud ning andis neile puhkust. Sakslase palvel võttis juhendamise üle U23 meeskonna peatreener Neil Critchley, kes koos noormängijatega asus kordusmatšiga edasipääsu püüdma. Ühte tabamust oligi vaja, sest võtmehetk saabus 75. minutil, kui äärekaitsja Neco Williamsi tsenderduse suunas peaga enda väravasse Ro-Shaun Williams. 1:0 eduseis jäi lõpuvile kõlades püsima ning Liverpool saab hakata valmistuma järgmiseks mänguks Londoni Chelseaga.

Teistes mängudes pääsesid Birmingham City ja Reading penaltiseeriaga edasi. Derby County alistas 4:2 Northamptoni ja Newcastle Unitedi aitas Oxford Unitedi vastu lisaajal edasi Allan Saint-Maximini 116. minuti tabamus, tulemuseks 3:2.