Liverpooli mänguõhtu kujunes ootamatult kurnavaks, aga Salah ja Mane aitasid hädast välja

Liverpool. Foto: ZUMAPRESS/Scanpix

Inglismaa kõrgliiga 27. voorus toimus esmaspäeval üks mäng, milles liiga liider Liverpool võõrustas West Ham Unitedit. Vastu ootusi tulid külalised kaotusseisust välja, aga tugevam võttis jõuga oma.

Trent Alexander-Arnoldi tsenderdusest suunas Georginio Wijnaldum üheksandal minutil palli peaga võrku ning Liverpool läks seega varakult juhtima. Prantslasest kaitsemees Issa Diop oli omakorda kolm minutit hiljem nurgalöögi järgselt täpne ja võõrustajate poolt trahvikasti ära unustatud Pablo Fornals viis West Hami 54. minutil 2:1 ette. Õnn naeratas kokkuvõttes ikkagi Liverpoolile – 68. minutil pääses penaltipunkti lähistelt Mohamed Salah löögile, mis polnud küll kuigi tugev, aga West Hami väravavaht Lukasz Fabianski lasi selle enda alt läbi veereda ning seis oli 2:2. 81. minutil vormistas Sadio Mane lõppskoori, kui Joe Gomezi kauglöök võttis sobiva rikošeti, Alexander-Arnold suunas selle värava ette edasi ja Mane sai mänguvahendi probleemideta postide vahele lükata.

Üleminutitel oli West Hamil kasutada veel ka karistuslöök, mille järgselt sai lubava löögi teele saata Mark Noble. Pall lendas aga nurgalöögiks ja kuigi välja teeniti ka teine nurgalöök, vilistas kohtunik matši lõppenuks. Liverpool võttis siit hooaja 26. võidu ning on 79 punktiga tabeliliider. Lähimal jälitajal Manchester Cityl on kirjas 57 silma ja West Ham jätkab 24 punktiga 18. kohal ehk väljalangemistsoonis.