Liverpool küttis võõrsil seitsmeväravalise sauna, Arsenal flirdib väljakukkumistsooniga

Liverpool. Foto: ZUMAPRESS/Scanpix

Inglismaa kõrgliiga 14. vooru laupäevastes mängudes võttis ülekaaluka võidu valitsev meister Liverpool. Kolm punkti said tabelisse juurde veel ka Manchester City ja Everton, Newcastle United ning Fulham leppisid viiki.

Liverpool asus võõrsil Crystal Palace’i vastu juba kolmandal minutil Takumi Minamino väravast juhtima. Sadio Mane ja Robert Firmino abiga oli poolajaks seis 3:0 ning 52. minutil oli täpne ka Jordan Henderson. Firmino tegi 68. minutil seisuks 5:0 ja kaks viimast väravat jäid Mohamed Salah’ nimele.

Londoni Arsenal ei saa aga kuidagi võidupõuda lõpetatud, kui võõrsil jäädi 1:2 alla Evertonile. Rob Holdingu 22. minuti omaväravast läks Everton ette, aga Nicolas Pepe viigistas penaltist seisu. Avapoolaja lõpus oli täpne kodumeeskonna keskkaitsja Yerry Mina, mis jäi ühtlasi kohtumise otsustavaks väravaks. Nii on Arsenali jaoks tabeliseis ütlemata nukker. 14 vooruga on kogutud 14 punkti ja see annab 15. koha. Kui Brighton & Hove Albion peaks pühapäeval Sheffield Unitedit võitma ja Burnley kahes järgnevas mängus võidukas olema (hetkel Arsenalist kaks kohtumist vähem peetud – toim.), siis langeb Arsenal lausa 17. positsioonile, mis tähendaks täpselt väljalangemistsooni ees paiknemist.

Manchester City’le piisas võõrsil Raheem Sterlingu 16. minuti tabamusest Southamptoni seljatamiseks. Fulham läks võõrsil Newcastle Unitediga mängus poolajaks Matt Ritchie omaväravast juhtima, kuid Joachim Andersen korjas 62. minutil punase kaardi ja mõni hetk hiljem viigistas Callum Wilson penaltist seisu, mis jäi ühtlasi kohtumise viimaseks väravaks.

Crystal Palace – Liverpool 0:7

Southampton – Manchester City 0:1

Everton – Arsenal 2:1

Newcastle United – Fulham 1:1