fbpx
Close

Liverpool jääbki tiitlist ilma? Udinese spordidirektor ja Watfordi omaniku isa: Premier League lõpetab hooaja

Avatar

Premier League'i tiitel. Foto: SIPA/Scanpix

Koroonaviiruse pandeemia tõttu on sarnaselt kogu spordimaailmale palju segadust ka Inglismaa kõrgliigas Premier League’is. Tabelit juhib ülekaalukalt Liverpool ja on vaid paari mängu küsimus, et meistritiitel kindlustada. Samas jagunevad arvamused lahku, millest ühed annaksid Liverpoolile tiitli kätte ära, teised aga jätaks sellel hooajal meistri välja kuulutamata.

Itaalia kõrgliigaklubi Udinese spordidirektor ja Premier Legaue’is tegutseva Watfordi omaniku Gino Marino isa Pierpaolo usub, et Inglismaal võetakse Belgiast eeskuju, kus otsustati hooajale punkt panna, kuigi UEFA poolt järgnes korralik ähvardus, mis seab klubide osalemise eurosarjades tulevikus küsimärgi alla.”Belgia jalgpalliliit juba otsustas sealse liiga lõpetada hoolimata UEFA poolsetest ähvardustest sanktsioonide osas. Inglismaa teeb Premier League’is peagi sarnase avalduse, sest olukord on seal väga tõsiseks muutumas. Ma kõigest loodan, et saame pärast koroonaviirust jalgpalli nautida. Pole üldse vahet, kui palju see aega võtab, aga peame sellest ohutsoonist välja pääsema. Olen mures järgmiste hooaegade, mitte senise hooaja pärast,” rääkis Pierpaolo Marino Itaalia väljaandele Sportitalia.

Inglismaa jalgpalliliidu esimees Greg Clarke tunnistas samuti, et ei pruugi olla võimalik hooaega jätkata. “Oleme pühendunud, et saaksime selle professionaalse jalgpallihooaja lõpuni mängida, sest see lahendab erinevad probleemid kõrgliigasse tõusjate ja esiliigasse langejate osas ära koos tiitlivõitjatega. Sellest hoolimata ei pruugi me hooaega lõpuni mängida, sest meie prioriteet pole jalgpall, vaid inimelud. Teeme nii, nagu valitsus ütleb, et pandeemia vaibuks.

Teisipäeval edastas UEFA president Aleksander Ceferin siiski häid uudiseid Liverpooli fännidele, milles teatas, et on vähe tõenäoline, et Premier League’i praegune selge liider ei kuulutata Inglismaa meistriks. “Ma ei näe ühtegi põhjust, miks Liverpool ei peaks tiitlit saama. Kui meistrivõistlused naasevad, siis kohe kindlasti võidavad nad selle. Teoreetiliselt pole see tõesti veel kindlustatud, aga praktiliselt on see lähedal. Kui aga ei saa mängudega jätkata, siis oleks vajalik tulemused välja selgitada mingil teisel viisil ja leidma lahenduse, kuidas meister välja kuulutada. Ja loomulikult veelkord, ma ei näe ühtegi stsenaariumit, et selleks pole Liverpool,” ütles Ceferin Sloveenia väljaandele Ekipa.

scroll to top