fbpx
Close

Unitedi abitreener: pidime Ronaldole õpetama, kuidas olla meeskonnamängija

Avatar

Foto: Reuters/Scanpix

Aastatel 1989 – 1994 Manchester Unitedis poolkaitsjana pallinud ja nüüdseks Ole Gunnar Solskjaeri kõrval abitreeneriks saanud Mike Phelan meenutas aegu, mil klubisse toodi portugallasest ründeäss Cristiano Ronaldo, kellele tuli õpetada meeskonnamängijaks olemist.

Ronaldo saabus Unitedisse 2003. aastal ja esindas neid kuuel hooajal, lüües 292 mänguga 118 väravat ja tulles kolmel korral Inglismaa meistriks ning korra Meistrite liiga võitjaks. Praegune viiekordne Ballon d’Ori võitja liikus seejärel edasi Madridi Reali ning hetkel kannab ta Torino Juventuse värve. Legendaarse Sir Alex Fergusoni ajal oli Phelan üks esindusmeeskonna treeneritest ja puutus Ronaldoga nii ka tihti kokku. 57-aastase inglase sõnul teadsid nad alati, et Ronaldo näol toodi võistkonda lihvimata teemant, kes lõpuks osutuks väga sihikindlaks mängumeheks.

“Ronaldo paistis silma. Ta oli nagu käsn. Ta tahtis Unitedi treeneritelt rohkem nõuandeid ja esitas sulle rohkem väljakutseid. Pidime pingutama, et temast saaks meeskonnamängija ja lõpuks sai ta sellega ka hakkama. Treeningul oli kindlaid asju, mille tegemine pani teda omakorda tegema midagi, mis talle väga ei meeldinud. Kui tuli Madridi Reali üleminek, siis nende mänge vaadates oli näha, et ta oli teatud asju Manchester Unitedis omandanud. Seda täiustas ta enda jaoks omakorda edasi, mis on oluline ja näitab rahulolu. Ma ei väida, et me lõime Cristiano Ronaldo. Paljud inimesed on teda mõjutanud. Aga suurim mõjutaja on ta ise olnud – tema senine sõit on olnud imeline,” rääkis Phelan The Coaching Manual’i vahendusel.

scroll to top