Leicester tõusis vägeva võiduga Liverpooli kannule, Arsenal ja United kaotasid jälle punkte

Leicester City mängijad. Foto: Action Images/Scanpix

Inglismaa kõrgliiga 14. vooru viimastes mängudes nähti pühapäeval kolme viiki ja vaid ühte võitu, kui Leicester City tuli kaotusseisust välja ja alistas Evertoni.

Everton asus 23. minutil Richarlison väravast juhtima ning poolajale siirduti külaliste 1:0 eduseisust. 68. minutil aga Jamie Vardy viigistas seisu ja neljandal üleminutil lõi võiduvärava Kelechi Iheanacho. Nigeeria ründemehe värava äärekohtunik küll suluseisu tõttu tühistas, aga tabamus vaadati videokohtuniku abiga üle ja Leicester sai rõõmustada. Võiduga tõusti liigatabelis taas teisele kohale 32 punktiga, jäädes Liverpoolist kaheksa punktiga maha. Everton on 17. positsioonil 14 punktiga.

Arsenali hädad ei näi lõppevat ka pärast Unai Emery lahkumist. Soome koondise ründestaar Teemu Pukki aitas Norwich City 21. minutil juhtima, aga Pierre-Emerick Aubameyangi penaltist oli 29. minutiks seis viigis. Kahurite kaitse kärises taas poolaja lõpus, kui täpne oli Todd Cantwell, ent Aubameyangi 57. minuti tabamus päästis Arsenalile siiski viigipunkti. Kaheksamänguline võitudeta seeria on Arsenali jaoks siiski tõsiasi ja tabelis asutakse 19 punktiga kaheksandal kohal. Norwich on 11 punktiga 19. kohal ehk eelviimane.

Manchester United jäi koduplatsil Aston Villa vastu 11. minutil kaotusseisu, mil värava sai kirja Jack Grealish. Külaliste puuriluku Tom Heatoni omaväravast mindi poolajal siiski viigiseisult. Victor Lindelöf viis Unitedi 64. minutil juhtima, kuid kõigest kaks minutit hiljem vastas Tyrone Mings ja punktid läksid lõpuks jagamisele. United jätkab 18 punktiga kümnendal kohal, Aston Villa on 15 punktiga 15. kohal.

Norwich City – Arsenal 2:2

Wolverhampton Wanderers – Sheffield United 1:1

Leicester City – Everton 2:1

Manchester United – Aston Villa 2:2