Leicester lagunes avapoolajaga, Bournemouthi seis muutus ütlemata keeruliseks

Inglismaa kõrgliigas peeti pühapäeval ära kaks mängu. Tottenham Hotspur alistas kindlalt Leicester City ja Southampton oli võõrsil parem Bournemouthist.

Kui Tottenhami jaoks oli uueks hooajaks Meistrite liiga koht juba püüdmatuks jäänud, siis Leicesteril oli see võimalus alles. Võitlus sinna pääsuks käib neil Manchester Unitedi ja Londoni Chelseaga ning nii on iga punkt kaalul. Nüüd tuli aga suur tagasilöök, kui Tottenhami vastu kujunes avapoolaeg täiesti kohutavaks. Kuuendal minutil pääsesid võõrustajad kaitsemängija James Justini omaväravast juhtima ja 37. ning 40. minuti tabamustest viis Harry Kane Tottenhami 3:0 ette. Leicester teisel kolmveerandtunnil vastata ei suutnudki ja ka Tottenhami jaoks jäid esimese poolaja väravad viimaseks.

Liigasse püsimajäämise nimel võitlev Bournemouth vajas samuti hädasti punktilisa, aga Southampton seda ei lubanud. Nathan Redmondi ja Danny Ingsi koostöö tulemusena pääsesid külalised 41. minutil juhtima ning Bournemouth otsis oma viigiväravat kohtumise üleajani. Just selles faasis suudeti pall ka võrku toimetada, aga VAR fikseeris Sam Surridge’ile suluseisu. Southampton nõelas hoopis ise matši viimastel hetkedel vastu ning Che Adams vormistas lõppskooriks 2:0.

Kui Manchester United peaks kolmapäeval West Ham Unitedit võitma, siis Leicester peab hooaja viimases kohtumises just Unitedi vastu ise kolm punkti ära võtma. Kuna väravate vahe on Leicesteril parem ja tõenäoliselt United ei korralda West Hamile ka mingit erakordset väravatesadu, siis võrdsele pulgale jäädes pääseb Leicester Meistrite liigasse. Eespool asub veel Chelsea, keda ootavad ees Liverpool ja Wolverhampton Wanderers. Kui sealt punktilisa ei tule ja väravate vahe on Leicesteri kasuks (hetkel neil +28, Chelseal +25), siis piisaks samuti viigist Unitediga.

Bournemouthi ainus võimalus kõrgliigas jätkata on loota Watfordi libastumistele. Watford kohtub selles voorus Manchester City’ga ja viimases Londoni Arsenaliga, milles kummalgi juhul on pigem tõenäoline, et punktilisa ei tule. Bournemouth heitleb viimases voorus võõrsil Evertoniga ja sealt tuleb igal juhul võit võtta. Nii ollakse Watfordiga võrdselt 34 punkti peal ja arvesse võetakse edasi väravate vahe, mis on Bournemouthil praegu -27, Watfordil -23.

Tottenham tõusis liigatabelis 58 punktiga kuuendaks, jäädes Unitedist nelja punkti kaugusele. Southampton on 49 punktiga 11. positsioonil. Premier League jätkub esmaspäeval kolme mänguga, kui vastamisi on Brighton & Hove Albion – Newcastle United, Sheffield United – Everton ja Wolverhampton Wanderers – Crystal Palace.