Leicester ja Chelsea edenesid läbi raskuste järgmisesse ringi, West Ham United põrus

David Moyes. Foto: Reuters/Scanpix

Inglismaa karika neljanda ringi laupäevastes mängudes pääsesid Premier League’i klubidest edasi Leicester City, Norwich City, Sheffield United ja Londoni Chelsea. Southampton ja Tottenham Hotspur hakkavad kordusmatšiks valmistuma ning teekond sai selleks hooajaks läbi West Ham Unitedil.

Leicesterile tõi esiliigas tegutseva Brentfordi vastu võidu Kelechi Iheanacho neljanda minuti tabamus. Chelsea läks Michy Batshuayi kuuenda minuti väravast ette ja 64. minutil suurendas Fikayo Tomori eduseisu kahele. Aste madalamal liigatasandil tegutsev Hull City tõi küll põnevuse veel tagasi, kui 78. minutil tegi skoori Poola keskväljamees Kamil Grosicki, aga külalismeeskond pidas lõpuni vastu ja võttis siiski 2:1 võidu.

Southamptoni ja Tottenham Hotspuri vahelise mängu avapoolajal väravaid ei nähtud, aga 58. minutil viis Heung-Min Son Tottenhami juhtima. Londoni klubi kaitsetöö jättis taaskord soovida ning 87. minutil viigistas Sofiane Boufal seisu. 1:1 kohtumine ka lõppes ja meeskonnad selgitavad järgmisesse ringi pääseja veebruaris (kuupäev pole veel selgunud) välja.

Käimasoleval hooajal Manuel Pellegrini peatreenerikohalt vallandanud ja David Moyesi palganud West Ham United ei suutnud oma fännidele aga väärilist etteastet pakkuda. Üle-eelmise hooaja lõppedes esiliigasse langenud West Bromwich Albion läks võõral väljakul üheksandal minutil Conor Townsendi väravast juhtima ning kaotusega lõppenud poolajal kasutas West Ham kõik oma kolm vahetust ka ära. Kuigi 74. minutil saadeti West Bromwichi poolelt Semi Ajayi punase kaardiga platsilt minema, siis isegi ühe mehega enamuses olnud kodumeeskond viigini ei jõudnud ja 0:1 kaotus tähendas konkurentsist langemist. Seejuures on West Bromwichi vägesid juhendamas horvaat Slaven Bilic, kes 2015-2017 poolteist hooaega just West Hami juhendas ning sealt ka lõpuks vallandati.