fbpx
Close

Kuidas aitab Ronaldo Inglismaa jalgpallikoondisel penalteid lüüa?

Avatar

Foto: Imago/Insidefoto/Scanpix

Inglismaa jalgpallikoondis on tuntud oma kehva penaltiseeria statistika poolest ning jalgpalliliit võtab käsile erinevad meetmed, et suvisel MM-il kurb seeria ei jätkuks.

Kuna penaltiseerias on mängijatel peal meeletu pinge ja paljude närvid ütlevad valel hetkel üles, siis on plaanis imiteerida pingelist õhkkonda, suurendades pallurite pingetaluvust. Üks meetod on mängudevahelisel ajal teha minigolfi võistlus, kus mängijad on kohustatud keskenduma, et pall edukalt auku lüüa.

Teine meetod on viiekordse Ballon d’Ori võitja Cristiano Ronaldo penaltilöömistehnika imiteerimine. Nimelt võtab portugallane aega, et löök sooritada, pannes end veelgi suurema pinge alla, ent Real Madridi pallur ei murdu selle all ja suudab palli ikkagi väravasse lüüa.

“Meil on uurimistiim, kes leidis huvitavaid seoseid ja nüansse seoses penaltiseeriaga. Selleks, et võita MM, on väga suur tõenäosus, et vähemalt ühel korral tuleb osaleda ka penaltiseerias ja see võita,” ütles jalgpalliliidu tehniline direktor Dan Ashworth Telegraphile.

Inglismaa meestekoondis on penaltiseerias langenud 1990, 1998 ja 2006. aasta MM-il ja 1996, 2004. ja 2012. EM-il. Naistekoondis on kaotanud kõik kolm penaltiseeriat. Seda tahetakse nüüd muuta.

“Oleme keskendunud pisiasjadele. Enne penaltiseeria algust on mõned minutid ettevalmistuseks ja sealt hakkabki kõik pihta: kuidas keskenduda, kuskohas seda teha, kuskohast alustada hoojooksu? Nendele küsimustele peame leidma vastused ja tulemusi analüüsima.

Meie rahvuskoondis on penaltiseeria eel olnud liiga kärsitu – näiteks muud koondised võtavad veidi rohkem aega ja nad on ka edukamad. Pean nentima, et Ronaldo enesevalitsus on lausa uskumatu, enne kui ta penaltit läheb lööma ja sellest tuleb õppida,” lisas Ashworth.

scroll to top