fbpx
Close

Kroos: sain Müncheni Bayernis tähtmängijaks, sest valetasin klubile

Avatar

Foto: AFP/Scanpix

Madridi Reali keskväljamootor Toni Kroos tunnistas hiljutises “Einfach mal Luppen” nime kandvas podcast’is, et valetas oma endise koduklubi Müncheni Bayerni arstile vigastuse kohta, mida nüüd meenutades päästis tegelikult tema karjääri.

30-aastane Kroos on hetkel jalgpallimaailmas üks hinnatumaid poolkaitsjaid, olles kuus viimast hooaega Realis pallinud. 12 aasta eest sai ta aga hüppeliigese sidemete rebendi sisuliselt tühja koha pealt sõpradega palli mängides, millest kasvas aga välja hoopis suurem lugu. Vigastus jättis ta kolmeks kuuks platsilt eemale, olles samal ajal Bayerni noorteakadeemia mängija. Bayerni toonasele arstile Hans-Wilhelm Muller-Wohlfahrt ütles Kroos, et tegi endale liiga metsajooksuga.

“Te pole tänase päevani midagi muud kuulnud. Eriti kui tuli välja, et tegemist oli sidemete rebendiga, siis mul polnud tunnet, et peaksin põhjendama, et see tõesti juhtus jalgpalli mängides. Nüüd, nii palju aega hiljem, ei saa mind enam selle eest karistada,” sõnas Kroos podcast’i vahendusel.

Kuna mängupaus oli sakslasel pikaks veninud, siis otsustas Bayern ta 18 kuuks laenule saata Leverkuseni Bayerisse, et saada sealses esindusvõistkonnas mängupraktikat. Kroos suutis end hooajal 2009/10 ka pildile mängida, misjärel tuli suviseks MM-finaalturniiriks isegi kutse Saksamaa koondist esindama. Sealt edasi jätkus karjääri Bayernis ja ta suutis põhimeeskonnas koha välja võidelda. Tema arvates mängis vigastus oma osa, mis lubas tal lõpuks Bayernisse kogenumana tagasi minna. Vastasel juhul olnuks ta varunimekirjas lihtsalt ootel ja poleks samasuguseid võimalusi saanud. “Arvan, et Bayern poleks lubanud mul lahkuda, kui ma oleksin terve olnud. Ma ei mänginud nii kui nii palju ja seejärel asjad langesid kokku, mis võimaldas mul Leverkusenisse minna,” sõnas Kroos.

Leverkusenis olles usaldati ta algkoosseisu legendaarse peatreeneri Jupp Heynckesi poolt, kellest sai Bayerni loots perioodil 2011-2013. Hooajal 2012/13 võideti koos lisaks kõigile võimalikele karikatele Saksamaal ka Meistrite liiga trofee.”Ta (Heynckes) oli treener, kes on mind kõige pikemat aega juhendanud. Ta oli see, kes aitas mul Leverkusenis kanda kinnitada ja saada tippmängijaks,” tunnustas Kroos 75-aastast Heynckesi.

scroll to top