fbpx
Close

Kreeka koondisega imet teinud sakslane: Klopp võiks juhendada Bayernit, Saksamaa koondist võis ükskõik, millist meeskonda

Avatar

Jürgen Klopp. Foto: Imago/Scanpix

2004. aastal Portugalis toimunud Euroopa meistrivõistlustel kõigi üllatuseks Kreeka koondise võidukarikani aidanud Otto Rehhagel ülistas Liverpooli peatreenerit Jürgen Kloppi, kelle sõnul on tema kaasmaalasel soovi korral edaspidi ükskõik, millist meeskonda võimalik juhendada.

“Jürgeni karjäär on olnud unikaalne, lihtsalt imeline. Olin vahepeal juba mures, et ta ei kaotagi ühtegi mängu! Jürgen suudab oma mängijaid inspireerida ja Liverpoolil on palju raha. Samas ta on teinud ka õigeid valikuid, milliseid mängijaid on palgatud. Ma ei oska öelda, kus tema karjäär lõpeb. Ta on endiselt noor ja areneb. Praegu on tema jaoks Inglismaa meistrivõistlused tähtsad. Tulevikus võib ta mida iganes teha. Temast võib saada rahvusmeeskonna peatreener, ta võib juhendada Müncheni Bayernit – ükskõik mida. Kõik uksed on temale valla,” rääkis 81-aastane Rehhagel Bild’i vahendusel.

Enda karjääri jooksul mitmeid Bundesliga klubisid juhendanud – nende seas ka Dortmundi Borussia – Rehhagel avaldas, et teadmine, kuidas meeskonda ehitada ja võimaluse saamine see ühtseks löögirusikaks siduda teeb sinust hea treeneri. “Mina ei saanud väravaid pingilt lüüa ja samuti ei saa seda teha Klopp. Aga kui sinu sõna maksab täielikult, siis saad meeskonna ühtseks muuta. Jürgeni sõna Liverpoolis maksab. Ta teab, kuidas oma meeskonda tugevdada.”

scroll to top