fbpx
Close

Kolme Lõvi tänuavaldust tuleb rikkuma Hispaania

Avatar

Gareth Southgate. Foto: AP/Scanpix

Inglismaa koondise särav MM pani inglased Kolme Lõvisse uskuma. 28 aastat pettumusi, kõrgeid lootusi ning lõpuks üpris pingevabas keskkonnas plahvatanud üllatuspomm taastas jalgpallimaa usu endi võimekusse. Nüüd on rahval võimalus oma sangareid Wembleyl tänada ning meeskonnal tõestada, et poolfinaali koht polnud juhus. Seda kõike tahab aga ära rikkuda Hispaania.

2008-2012. aastatel maailma jalgpalli ainuvalitsenud hispaanlased pigistasid fantastilisest koosseisust välja kõik mis võimalik. 2014. aastal laguneti ning piirduti grupifaasiga, 2016. aastal alistuti EM-il veerandfinaalis Itaaliale. Tänavu saadi aga kui puuga pähe, mil kaheksandikfinaalis kaotati korraldajamaa Venemaale penaltiseerias. Ebaõnn lõhnaks nagu inglaste järgi, kuid näib et pooled on vahetunud.

Nüüd saavad jalgpalli suurriigid omavahel pidevalt rinda pista, sest UEFA Rahvuste Liiga on alanud ning inglaste avakohtumine ongi kodumaal, suures jalgpallikantsis Wembleys ning koondisel on suur soov võtta hispaanlaste vastu kodupubliku ees võit, osutades tänu tugevale toetusele ning harjumuspäratult mõistlikule suhtumisele, mis MM-il meeskonna suhtes valitses.

Erinevalt suvalistest sõpruskohtumistest on Wembleyl mängus ka punktid, mitte lihtsalt võimalus anda uutele mänguaega või katsetada omapäraseid taktikaid. Seepärast ei tasu Gareth Southgate’i või oma suure debüüdi jaoks ettevalmistuv Luis Enriquelt suuri üllatusi oodata: keegi pepguardiolalikult keskkaitsjana poolkaitses ei mängi või vasakkaitsja ei leia end kuskilt kontrolliva pooliku rollist, sest “nii on asi balansis” ning “rünnak algab kaitsest”.

Optibet näeb Hispaaniat isegi kerge favoriidina, kelle võidu korral teenib raha 2,64-kordselt tagasi.

Inglismaa koondise ja Tottenhami väravamasin Harry Kane tahab kindlasti absoluutsel koduplatsil (nii koondis kui Tottenham mängivad Wembleyl) skoorida ning ta on selleks täiesti võimeline. Optibet maksab tema võrku sahistamise korral raha kahekordselt tagasi.

scroll to top