Manchester Unitedi legendaarne endine poolkaitsja Roy Keane astus keerulisel, koroonaviirusest tingitud ajal mõneti ootamatult kaitseks välja just nende mängijate eest, kes ei nõustu palgakärpega.
Hiljutine näide on Londoni Arsenali keskväljamees Mesut Özil, kes teenib uskumatuna näivat 400 000 euro suurust nädalapalka, aga sakslane keeldus vähemaga, kuigi meeskonnakaaslased olid teistsugusele otsusele jõudnud. Özili agent Dr. Erkut Sögüt on oma kliendi suhtumisega samuti üksmeelel ning nõudis, et klubid peavad olema oma otsuste osas läbipaistvamad enne, kui jalgpallurid nii tähtsa otsuse vastu võtavad. 48-aastane Keane nõustus sellega, kelle sõnul ei peaks rikastes klubides mingit juttu palgakärpest olema.
“Ma pole kindel, kuidas oleksin ise sellega toime tulnud. Mulle on need mängijad seal kõik väga sümpaatsed, paljusid neist kritiseeritakse. Vaadates seda nüüd, eriti sellest vaatenurgast, kui ise Unitedist lahkusin, ja ma räägin väga suurtest klubidest, millel on rikkad omanikud ning pinge palgakärbete suhtes, siis mina ei nõustuks palgakärpega, kui oleksin mõnes suurklubis. See pole kellegi asi, mida sa oma palgaga teed. Kui tahad olla helde ja annetada, siis palun väga. Jutte on palju, aga ma ei arva, et inimesed peaksid uskuma kõike, mida loevad mängijate tegevuste kohta – kas nõustutakse kümne- või 15-protsendilise palgakärpega,” arutles Keane.
“Mängijad ei peaks pinges olema, eriti suurtes klubides. Kõik on erinevad ja ka olukorrad, aga su leping klubiga on isiklik teema ja idee, et kõik mängijad peaksid palgakärpega nõustuma, on mõttetus. See on iga inimese individuaalne otsus ja kui tahetakse oma palgast kinni hoida, kui klubi juhib miljardär, siis laske käia. Olen üllatunud, et inimesed kritiseerivad mängijaid. See pole kellegi asi. Räägin klubidest, millel on rikkad omanikud. Tunnen madalamate liigade klubide vastu sümpaatiat, kus tehakse raskeid otsuseid, aga need tipus pallivad mängijad, kelle klubidel on raha: jääge oma liistude juurde. Suurtes klubides on mängijatele raha olemas. On ebaaus, et mängijaid individuaalselt kritiseeritakse. Riietusruumis on erinevad isiksused koos. Mõned mängijaid, kes täispalka saavad võivad olla maailma kõige heldemad inimesed ja las nad teevad, mida tahavad. Annetagu NHS-ile (Suurbritannia tervishoiusüsteem – toim.) või kuhu iganes heategevuseks, aga mina võitlen mängijate vaatenurka arvestades.”