Pealeht / Arvamus / Kas Manchester City liigahooaeg varjutab Arsenali “võitmatute” oma?
Foto: AFP/Scanpix

Kas Manchester City liigahooaeg varjutab Arsenali “võitmatute” oma?

Kui Arsenal triumfeeris 2003/2004 hooajal, pidades vastu terve liigahooaja kaotuseta, võeti seda kui ilmaimet. Säärase saavutusega poldud varem hakkama saadud ja seda pole suudetud teha tänini. Aga selle hooaja Manchester City näitas säärast domineerimist, mida Arsenal ei suutnud. Kas tänavune hooaeg varjutas Arsenali oma?

Vaadates numbreid, siis City teeb Londoni klubile silmad ette: Manchesteri sinisest klubist sai esimene tiim Premier League’i ajaloos, kes kogunud kolmekohalise arvu punkte. Samuti võideti rekordilise ülekaaluga – teine koht kogus 19 (!) punkti vähem ehk tehes kiire arvutuse, võime väita, et viimased kuus mängu võinuksid Pep Guardiola hoolealused rahulikult mängida reservtiimiga ja võtta kokku null punkti – nad oleks ikkagi tiitli kindlustanud.

Arsenali saavutus on ilmselgelt muljetavaldav, sest isegi City ei suutnud säärast hoogu lõpuni hoida, saades kaotuse võõrsil Liverpooli ja kodus Manchester Unitedi vastu. Aga räägime veel numbritest: Arsenal kogus kümme punkti vähem, lõi 33 väravat vähem, ent lasi kaitses endale lüüa ühe vähem kui City. City võitis kuus mängu enam kui “võitmatu” Arsenal. Sellise vaatevinkli alt võib väita, et tänavune hooaeg oli ühe klujbi aegade võimsaim esitus Premier League’is.

saleapp.ee

Vaata lisaks

Arsenali kaitsetugitala on pärast koledat vigastust rivistusse naasmas

Maikuus Euroopa liigas Achilleuse kõõluse murdnud prantslane, Arsenali keskkaitsja Laurent Koscielny on peatreeneri Unai Emery …

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga