fbpx
Close

Karm hoop! Manchester Cityt ei saa enam Meistrite liigas näha

Avatar

Tiitlikaitsja Pep Guardiola. Foto: EPA/Scanpix

Euroopa jalgpalli juhtiv organisatsioon UEFA kinnitas täna, et Inglismaa valitsev meistermeeskond Manchester City ei saa hooaegadel 2020/21 ja 2021/22 Meistrite liigas kaasa teha, sest on rikkunud ausa mängu (FFP) reegleid. 

BBC kirjutab, et Cityl tuleb ühtlasi maksta 30 miljoni euro suurune trahv, kuigi kõigi eelduste kohaselt kaevatakse otsus rahvusvahelisse spordiarbitraaži kohtusse edasi. City poolses avalduses avaldati selget pettumust, ent samas ei olda ka üllatunud kahjuliku otsuse osas, millele apelleeritakse. UEFA finantsreeglite vastutusala poolt öeldi, et City on reegleid rikkunud sponsorlepingute osas vahemikus 2012-2016 ning uurimise käigus on klubi põrunud koostöö tegemises.

Tänavusel hooajal on City pääsenud Meistrite liigas 16 parima hulka, kus neid ootab kaheksandikfinaalis ees Madridi Real. Inglismaa meistritiitel on suure tõenäosusega läinud, sest liiga liider Liverpool omab 22-punktilist edumaad. Peatreeneri Pep Guardiola olukord muutus antud otsuse taustal samuti segaseks, sest hispaanlasel on klubiga leping küll 2021. aasta suveni, aga väidetavalt on tal võimalus see hooaja võrra varem katkestada.

scroll to top