Kaotusseisu jäänud Manchester United oli võidus kinni, aga mängis üleajal ikkagi punktid maha

Marcus Rashford. Foto: Reuters/Scanpix

Inglismaa kõrgliigas peeti esmaspäeval ära 35. vooru viimane kohtumine, milles Manchester United ei suutnud koduplatsil Southamptonit seljatada.

Vastu ootusi läks Southampton mängu juhtima, kui 12. minutil kaotas Paul Pogba enda karistusala lähistel palli, misjärel andis Nathan Redmond täpse söödu Stuart Armstrongile ja paarilt meetrilt tehtud löök jäi David de Gea’le püüdmatuks.

Edasi näitas aga United, miks kümnes järjestikuses matšis on suudetud kaotust vältida. Pogba andis 20. minutil hea palli penaltipunkti lähistele Anthony Martialile, kes pooleldi kukkumise pealt suutis selle Marcus Rashfordile edasi suunata ja viigiseis oli jalule seatud. Kolm minutit hiljem sai Martial juba ise vasakult äärelt trahvikasti murda ning tugev löök maandus lati alla.

Kahest väravast Unitedile ikkagi ei piisanud. Brandon Williamsi ja Kyle Walker-Petersi halva kokkupõrke tulemusena andis kohtunik rohkelt üleminuteid juurde ja Southampton kasutas oma võimaluse ka ära. Nurgalöögist tulnud pall jõudis 97. minutil ideaalselt Michael Obafemini ja Unitedi keskkaitsja Victor Lindelöf ei suutnud iirlasest ründemeest piisavalt segada. 2:2 tulemusega mäng lõppes.

Unitedil oli suurepärane võimalus tõusta liigatabelis kolmandale kohale, kuid 59 punktiga jäädi viiendaks. Sama palju punkte on kogunud ka Leicester City, asudes neljandal positsioonil ning Londoni Chelsea on kolmas 60 punktiga. Küllaltki soliidset hooaega tegev Southampton paikneb 45 punktiga 12. kohal.

Premier League jätkub juba teisipäeval, kui 36. vooru juhatavad sisse Chelsea ja Norwich City.