fbpx
Close

Kuidas kaks sõna teenisid Barcelonale 20 miljonit eurot kasumit

Avatar

Foto: SIPA/Scanpix

Barcelona võib suvega rahule jääda, sest talvel Brasiiliast soetatud keskkaitsja Yerry Mina eest teeniti poole aastaga lausa 20 miljonit eurot kasumit. Kas tegemist on suurepärase skautingu viljadega, õnnega või miskit muud?

23-aastane Mina osteti Palmeirasest Barcelonasse ning kolumblasega sõlmiti viie-aastane leping, väljaostuklausliks määrati sada miljonit eurot. Poole aastaga tegi ta kaasa neli kohtumist ja mängis 377 minutit. Need neli kohtumist olid päris mannetud ning pigem tekkis Barcelonal tunne, et mehega on korralikult ämbrisse astutud.

Mina on osaliselt vastutav väga ilusa seeria katkemises. Barcelonal oli läinud hooajal ülisuur võimalus lõpetada liigahooaeg kaotuseta, ent 4:5 kaotus Levantele rikkus kõik ära. Mina mängis selles kohtumises ja oli kohutav. Aga… kuidas siis tema pealt suudeti selline kasum ikkagi välja võluda? Mis on need kaks sõna?

Siis sai hooaeg läbi ja mängijad hakkasid valmistuma MM-iks. Ka Mina valmistus, sest koondisekutse Kolumbialt tähendas, et on aeg oma kodumaa au kaitsta. Ja see turniir oli mehe jaoks meeletu kordaminek. Ta skooris kolmel korral ning nendest tähtsaim, millest räägiti enim, oli muidugi kaheksandikfinaali normaalaja üleminutite tabamus Inglismaa vastu, mis viis inglased agooniasse ja mängu lisaajale.

Ja nüüd on mees Evertonis. 30,5 miljoni euro eest. Ja need kaks sõna on MM-i väravad.

 

scroll to top