fbpx
Close

Jorginho: fännide käitumine on mind väga liigutanud

Avatar

Jorginho. Foto: EPA/Scanpix

Londoni Chelsea itaallasest poolkaitsja Jorginho rääkis The Sunile antud intervjuus, et on ülimalt õnnelik ja vaimustuses, kuidas klubi fännid on temasse viimaste kuudega suhtuma hakanud.

Jorginho saabus aasta eest Siniste ridadesse ligi 60 miljoni euro eest, kui peatreener oli veel Maurizio Sarri, kellega oli mehel kolme aasta pikkune koostöö Napoli aegadest. Chelsea mullune hooaeg meenutas rohkem kannatuste rada ning ka tiimi poolehoidjad olid uute täienduste osas skeptilised. Lõpuks suudeti siiski Meistrite liiga koht välja võidelda ning vaatamata sellele, et Frank Lampardi poolt üle võetud meeskond pole tänavu suutnud kuigi head minekut näidata, on Jorginhol õnnestunud fännide usaldus välja teenida.

“See on imeline, sest eelmisel hooajal oli see võimatu. Olen väga õnnelik, kuidas nad on minu suhtes oma arvamust muutnud. Olen selle nimel palju tööd teinud ja arvan, et tulemused alles tulevad. Mu jaoks on tegemist võimalusega, et näidata, et ma pole siin vaid treeneri pärast. Olen tänulik, mida koos saavutasime. Töötasime koos neli aastat ja olen väga tänulik, mida temalt õppisin. Samas olen siin ka enda kvaliteedi tõttu, kuid inimesed ei näinud seda eelmisel hooajal. Kriitika tegi mind veidi kurvaks. Pidin seega vaid tööd tegema ja nende arvamusi muutma ja panna neid teadma, et eksisid minu suhtes,” rääkis 27-aastane Jorginho, meenutades Sarri käe all mängitud aegu.

“Sel hooajal mängime rohkem pikkade pallide peale ja paneme vähem rõhku lühikestele söötudele. Mängustiil on veidi muutunud, kuid mentaalsus on sama: hoida vastasmeeskonda surve all ning püüda mäng enda kontrolli alla saada. Minu ülesanne on kontrollida tervet võistkonda. Kui oma positsioonilt korraks lahkun, siis valmistab see kõigile suuri probleeme, sest sel juhul tekiks keskväljale liiga palju ruumi. Püüan teha seda, mida treener tahab, et saaksin kohaneda. Ta tahab, et pall jõuaks ette kiiremini ning poleks liiga palju väikseid sööte. Jah, see on lihtne ning püüan seda läbi viia.”

Lisaks sellele, et Jorginhost on kujunenud välja Chelsea üks liidreid, on ta ka määratud esimeseks valikuks penaltite löömisel. “Mu jaoks pole selles osas midagi uut, sest olen alati püüdnud nii mängida, kuid keegi ei rääkinud sellest. Püüdsin oma tiimikaaslasi aidata. See on asi, mida igaüks ei näe, aga kui Frank Lampard räägib sellest, siis võib-olla inimesed ka märkavad seda,” lisas Jorginho lõpetuseks.

scroll to top