fbpx
Close

Itaalias pole midagi tähtsamat kui tänaõhtune lahing

Avatar

Foto: LaPresse/Scanpix

Isegi politseiametnikud näpivad oma telefoni ja vaatavad, mis seis hetkel on. Napoli linna jaoks on 22. aprilli õhtul toimuv tähtsam kui elu. Neljapunktine vahe Juventusega võib käriseda vaid punktini ning see linn usub, et nende parimad pojad nii teevadki. Reaalsuses on asi muidugi teine.

Ma poleks neid eelnevaid väiteid siin esitanud, kui poleks käesoleval nädalal Itaalias käinud. See, mismoodi Napoli hingab jalgpallirütmis, oli meeletu. See pühendumus, see tähenduslikkus olla liigatiitli võitjad ning see tahe olla riigi parim jättis sügava mälestuse.

Aga riigi parim on Torino Juventus juba viimased kuus aastat. Hetkel näib, et tuleb ka seitsmes järjestikune tiitel. Napoli on küll nelja punkti kaugusel ja seljataga on emotsionaalne võit Udinese üle, samal ajal kui Juventus koperdas Crotone vastu.

Aga faktidest. Viimati võitis Napoli Juventust aasta tagasi karikasarja korduskohtumises, kuid kokkuvõttes läksid valitsevad liigameistrid ikka edasi. Aga täna on mäng liiga raames ja viimati 2015/16 hooaja septembris võeti kodus 2:1 võit. Aga tänane mäng on võõrsil – seal võideti üheksa aastat tagasi. Juventuse eest mängis veel David Trezeguet, Napoli aegade suurim väravakütt Marek Hamšik lõi selles kohtumises kaks väravat.

Kodus palliv Juventus on õigustatult favoriit ja Optibet maksav Juve võidu korral raha 2,25-kordselt tagasi.

Kaks suve tagasi kisa ja käraga Napoli jätnud ja Juventusega liitunud Gonzalo Higuainile meeldib ekstiimi vastu väravaid lüüa. Sel hooajal lõi argentiinlane 1:0 võidumängus kohtumise ainsa värava, hooaeg varem skooris ta jälle. Miks mitte ka täna? Optibet näeb ründajat kui kõige tõenäolisemat skoorijat ehk raha kahekordselt tagasi.

 

Napoli poolelt on kiire ja terav ründeliin valmis nõelama, eesotsas belglase Dries Mertensiga, kes on löönud liigas Higuainist kaks väravat rohkem, temal neid kokku 17.

scroll to top