fbpx
Close

Interi endine president: klubil on olemas kõik, et Messi palgata; Lukaku osas võtan sõnad tagasi

Avatar

Foto: AFP/Scanpix

Aastatel 1995-2016 Milano Interi president olnud Massimo Moratti avaldas, et Lionel Messi siirdumisel Itaalia kõrgliigasse Interi ridadesse võib siiski tõepõhi all olla. 75-aastane itaallane tunnustas ka võistkonna esiründajat Romelu Lukakut.

Interi suuromanikeks on Suning Holdings Group, kelle finantside peal tegutseb ka Hiina Superliiga üks tippe Jiangsu Suning. Kui koroonaviirusest tingituna on peetud ebatõenäoliseks, et massiivseid üleminekuid on isegi suurklubid võimelised lähiaastatel tegema, siis Interi puhul võib siinkohal seega eksida. Messi olukord Barcelonas pole sellel hooajal olnud kiita eelkõige kehvade tulemuste pärast ja lisaks on argentiinlane juhtkonnaga mõnevõrra konfliktses seisus. Kuuekordset Ballon d’Ori võitjat on Moratti üritanud varasemalt samuti klubisse tuua, aga nüüd on tema arvates Interi rahalised võimekused oluliselt paremad, mida näitavad selgelt ka uued mängumehed.

“Ma olen nüüd kõigest tavaline Interi fänn, mistõttu pole mul mingit siseinfot. Mõningaid asju tean: Suningul on olemas kõik, mis vaja, et Messi tuua Milanosse. See puudutab nii ressursse kui kompetentsi,” sõnas Moratti Quotidiano Sportivo vahendusel.

Manchester Unitedist saabunud Lukaku on osutunud suurepäraseks täienduseks, kuigi Moratti oli esialgu belglase palkamise osas skeptiline. Ta arvas, et samal ajal Mauro Icardist loobumine, kes siirdus Pariisi Saint-Germaini, oli paras õnnemäng, sest Lukaku oma eelmises koduklubis ikkagi ebaõnnestus. Olles Lukakut sellel hooajal näinud Interit vedamas, võttis ta sõnad tagasi ja peab peatreener Antonio Conte valikut igati põhjendatuks.

“Eksisin Lukaku suhtes. Kui aus olla, siis mõtlesin, et ta on lihtsalt füüsiliselt tugev ja kartsin, et me hakkame Mauro Icardi lahkumist igatsema. Tegelikult on Lukaku aga tšempion, ta aitab alati oma meeskonnakaaslasi ja on hea platsinägemisega. Antonio Contel oli õigus tema palkamist nõuda ja seejärel tegi ta niivõrd head tööd aidates Lukakul veelgi paremaks mängijaks saada. Euroopa liiga võitmine ei saa olema lihtne, sest alles on jäänud neli väga konkurentsivõimelist meeskonda. Loodan, et Inter on aga järgmine Itaalia klubi, kes Euroopas karika võidab.”

Interil on tegelikult hetkel väga suur roll Itaalia jalgpalli au kaitsmisel, sest Meistrite liigast on nüüdseks välja langenud ka Torino Juventus ja Atalanta. Viimane neist tegi igati fantastilise hooaja ja Pariisi Saint-Germaini vastu oldi loetud minutite kaugusel edasipääsust poolfinaali. Kui Moratti õnnitles nende peatreenerit Gian Piero Gasperinit vägevate esituste eest, siis Juventuse puhul polnud ta kuigi lahke. “Üks asi on kukkuda välja PSG vastu, teine aga minna vastamisi Lyoniga, kes on Prantsusmaa seitsmes meeskond. Siin lihtsalt pole midagi võrreldavat. Inter pidi 45 aastat ootamas, et oma järgmine Meistrite liiga trofee võita. Juventus liigub 25 aasta juures, võib-olla osutuvad nad meist kiiremaks…”

scroll to top