fbpx
Close

Inglismaa koondislane peapõrutusest: arvasin, et aasta on 1976

Avatar

Michael Keane. Foto: Reuters/Scanpix

Manchester Unitedis jalgpalli põhitõed selgeks saanud, aga Burnleys oma karjäärile tuule tiibadesse saanud keskkaitsja Michael Keane võttis peapõrutuse teemal sõna. Teisipäeva õhtul sai Meistrite liiga poolfinaalis Tottenhami kaitsemängija Jan Vertonghen peatrauma, misjärel ta väljakule naastes peaaegu kokku kukkus. Kuum teema on tekitanud kõlapinda vutimaailmas ning päevakorda on tõusnud peavigastuste korral käitumine.

Kolm aastat tagasi sai praegune Evertoni mängumees Bournemouthi vastu peapõrutuse. Kui arst küsis kontrollküsimusena tänast kuupäeva, siis korrektse, 2016. aasta märtsikuu asemel pani ta vastusega täiesti puusse: “Ütlesin, et praegu on 1976. aasta oktoober. Olin reaalsusest täiesti eemal, see oli hirmus. Sain küünarnukiga pähe, mängisin veel 15 minutit ja lõpuks pidin maha istuma. Ma ei saanud aru, kus olen,” sõnas Keane Sky Sportsile.

Samuti rõhutas ta, et peapõrutus on väga ohtlik ja tuleb olla ettevaatlik. “Sain toona koljumurru, aga peapõrutus polnud toona nii tõsine kui selle hooaja alguses saadud põrutus. Need võivad olla väga hirmuäratavad ja tuleb olla ettevaatlik. Olen saanud mitmeid põrutusi ja mäletan üht tugevaimat, kui ma ei suutnud miskit mäletada. Küsisin pidevalt samu küsimusi,” meenutas ta.

scroll to top