fbpx
Close

Inglismaa klubivutt algab kahe ilusa jalgpalli austaja vahelise lahinguga

Avatar

Pep Guardiola ja Kevin de Bruyne. Foto: Reuters/Scanpix

Kolm nädalat on MM-finaali ja esimese suure Inglismaa klubivuti mängu vahel. On inimesi, kes on siiani jalgpallist tüdinenud, kuid on ka neid, kes ei jõua uut hooaega ära oodata. Aga hooaeg algab kahe treeneri vahelise lahinguga: Chelsea uus peatreener Maurizio Sarri ja Manchester City loots Pep Guardiola peavad selgeks tegema, kumb on Inglismaal kõvem tegija ja kes alustab hooaega karikavõiduga.

Meestel on omavahel seljataga ilus ajalugu – läinud hooajal kohtuti Meistrite liiga alagrupis, kui Sarri juhendatav Napoli tekitas peavalu Cityle, ent kokkuvõttes läks City alagrupist edasi ja napolitaanid liikusid Euroopa Liigasse. Need kohtumised läksid Pepile hinge ja ta tänas ning kiitis Sarrit oma ideoloogia ja taktika eest. Need lõid Pepi pahviks.

Nüüd on mehed jälle ninapidi koos, kuid seekord on Sarri käsutuses rahvuskaaslase Antonio Conte vormitud tiim. Conte küll pidi Sarrile ruumi tegema ja on hetkel tööta, ent endine Itaalia koondise peatreener tõestas, et selles tiimis on sisu küllalt, et tulla Premier League’i võitjaks.

Aga mängu juurde. Community Shield viib kokku Premier League’i ja FA karika võitja. Chelsea alistas finaalis Eden Hazardi väravast Manchester Unitedi ja kinkis Contele viimase ilusa mälestuse ning City domineeris mäletatavasti tervet liigat. Kuidas läheb nüüd?

Chelsea on suure tõenäosusega ilma oma esikiiprist Thibaut Courtois’st, kes ei kuulu koosseisu läbirääkimiste tõttu, mis viivad teda Hispaaniasse. Eden Hazardki ei kuulu koosseisu, keda seostatakse Real Madridiga. Kaks tähtsat meest, kes finaalis ei mängi.

Optibet näeb Manchester Cityt favoriidina, kelle normaalaja võidu korral saab raha 2,05-kordselt tagasi. City alustab Guardiola all oma kolmandat hooaega, Sarri on jõudnud tiimi juhendada kõigest kolm nädalat. On raske eeldada, et Chelsea hakkab temale meeltmööda vutti mängima ning kindlasti on ümberharjutamine ning uued taktikad, liikumised alles õppimisjärgus.

scroll to top