fbpx
Close

Inglismaa kapten mängust: saime selle mänguga palju täiskasvanulikumaks

Avatar

Jordan Pickford. Foto: SIPA/Scanpix

Tõeline thriller Moskvas pakkus närvikõdi kuni viimase pallipuuteni, kui Inglismaa andis normaalaja lõpus eduseisu käest, lisaajal väravat ei löönud ning ees ootas penaltiseeria, kus inglased polnud varem kunagi võitnud. Ajaloost hoolimata võeti ülimagus võit ning edeneti veerandfinaali.

Noor Inglismaa koondis suutis penaltipunktil näidata külma närvi ning pea kõik penaltid olid kas posti kõrvale või ristnurka. Siiski ei pääsetud puhaste paberitega, sest Liverpooli kapten Jordan Hendersoni löögi tõrjus puurivaht David Ospina. Kuid kolumblased “tegid Inglismaad” ning lõid kaks otsustavat penaltit mööda – ühe latti ja teise võttis Jordan Pickford käega ära, viies inglased eufooriasse.

“Meist on räägitud kui noorest, kogenematust tiimist, ent selle mänguga mehistusime vägagi. Oli nii häid kui halbu hetki ja kogu mäng käis emotsionaalselt üles-alla, isegi penaltiseerias. Jäime taha ning tahtsime, et Pickers (Pickfordi hüüdnimi – toim.) tõrjuks ühe ning ta tegigi seda. See näitas meie iseloomu, meie ühtekuuluvust ja tahet. Sellistel hetkedel näed seda kõige paremini. See on suur õhtu Inglismaa jaoks,” oli Kane rahul.

Õhtu kangelaseks tõusnud Jordan Pickford, kes tõrjus Carlos Bacca penalti ning normaalaja lõpul tegi turniiri ühe parima tõrje, andis vastulöögi Belgia koondise puurivahile Thibaut Courtois’le, kes tegi inglase üle pärast Belgia 1:0 võitu nalja, kuna ta ei suutnud Adnan Januzaj lööki tõrjuda.

“Pickford on minust kümme sentimeetrit lühem. Ma oleks selle löögi ära tõrjunud, aga ta oli hõivatud enda jalgade õhku viskamisega,” ütles belglane. Kuid Pickford kasutas eile mängujärgselt võimalust ja vastas: “Olen nobe ja tugev. Mind ei huvita see, et ma pole suurim väravavaht, sest kõige tähtsam on sel hetkel olla õigel ajal õiges kohas ning löök tõrjuda ning nii ma ka tegin.”

scroll to top