Imeline Newcastle süvendas veelgi Manchester City kehva seeriat

Newcastle Unitedi mängijad. Foto: AFP/Scanpix

Inglismaa kõrgliiga 14. vooru esimeses mängus pidi valitsev meister Manchester City leppima laupäeval võõrsil üllatuslikult viigiga Newcastle Unitedi vastu.

City haaras 22. minutil eduseisu, kui David Silva söödust sai värava kirja Raheem Sterling. Vaid kolm minutit hiljem vastasid hea kombinatsiooniga Miguel Almiron ja Jetro Willems, kellest viimane saatis palli kindlalt taha nurka. Poolajaks jäi seis 1:1 ning eduseisu pikalt noolinud City sai 82. minutil oma tahtmise, kui kauni kauglöögiga virutas latipõrkest palli võrku Kevin De Bruyne. Rõõmustamiseks aga kauaks põhjust polnud, sest 88. minutil mängis Newcastle karistuslöögi kavalalt lahti Jonjo Shelveyle ning inglase löök maandus väravavahi Edersoni selja taha.

2:2 viigiga mäng ka lõppes ning City jaoks tähendab see seda, et viimasest neljast mängust on suudetud vaid üks võit võtta (Londoni Chelsea üle 2:1). Liverpoolile kaotati 1:3 ja kahes viimases Meistrite liiga matšis vastavalt Atalanta ja Donetski Šahtariga on piirdutud 1:1 viigiga. City kerkis liigatabelis ajutiselt küll teisele kohale 29 punktiga, aga võib selle koha loovutada, kui Leicester City alistab Evertoni. Newcastle hoiab 16 punktiga 12. kohta.