fbpx
Pealeht / Inglismaa / Huuletubakas tegi Manchester City tohtri murelikuks
Pep Guardiola. Foto: Action Images /Reuters/Scanpix

Huuletubakas tegi Manchester City tohtri murelikuks

Skandinaavias legaalne huuletubakas on löönud laineid nii Baltikumis kui Suurbritannias, kus paljud noorsportlased on tubakatootest sõltuvuses: tegemist on suurepärase alternatiiviga sigaretile, mis pärsib kopsumahtu ja sellest tulenevalt ka võhma.

Huuletubakas aga võhmale ei hakka ning seetõttu on stimulant vägagi levinud kestvusalade, näiteks suusatamise ning jalgpalli ja korvpalli harrastajate seas. Inglismaal on huuletubakas ehk snus keelatud juba 1992. aastast, sest stimulant võib tekitada vähki.

Nüüd on fookuses Manchester City, mille peatreener Pep Guardiola andis mõista, et nende klubi arst käis mängijaid snusi osas informeerimas. “Tean, et täna hommikul tuli klubi arst mu kabinetti ja selgitas, et teeb mängijatele huuletubaka osas teavitustööd. Ta suhtles mängijatega, kuid ma ei tea täpsemalt, mida ta neile rääkis. Ma ei tea huuletubakast väga midagi – ei selle eeliseid või mõjusid,” ütles hispaanlane Inglismaa meediale.

Huuletubakas on ka Maailma Antidopingu Agentuuri ehk WADA keelatud ainete nimekirjas.

balteco.com

Vaata lisaks

Mis toimub? Inglismaa võitis suurvõistlustel juba teise järjestikuse penaltiseeria!

Ingkismaa penaltineedus hakkab hääbuma, kui Rahvuste liiga pronksimängus võeti pärast 120 mänguminutit ja väravateta matši …

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga