Pealeht / Inglismaa / Huuletubakas tegi Manchester City tohtri murelikuks
Foto: Action Images /Reuters/Scanpix

Huuletubakas tegi Manchester City tohtri murelikuks

Skandinaavias legaalne huuletubakas on löönud laineid nii Baltikumis kui Suurbritannias, kus paljud noorsportlased on tubakatootest sõltuvuses: tegemist on suurepärase alternatiiviga sigaretile, mis pärsib kopsumahtu ja sellest tulenevalt ka võhma.

Huuletubakas aga võhmale ei hakka ning seetõttu on stimulant vägagi levinud kestvusalade, näiteks suusatamise ning jalgpalli ja korvpalli harrastajate seas. Inglismaal on huuletubakas ehk snus keelatud juba 1992. aastast, sest stimulant võib tekitada vähki.

Nüüd on fookuses Manchester City, mille peatreener Pep Guardiola andis mõista, et nende klubi arst käis mängijaid snusi osas informeerimas. “Tean, et täna hommikul tuli klubi arst mu kabinetti ja selgitas, et teeb mängijatele huuletubaka osas teavitustööd. Ta suhtles mängijatega, kuid ma ei tea täpsemalt, mida ta neile rääkis. Ma ei tea huuletubakast väga midagi – ei selle eeliseid või mõjusid,” ütles hispaanlane Inglismaa meediale.

Huuletubakas on ka Maailma Antidopingu Agentuuri ehk WADA keelatud ainete nimekirjas.

popsport.ee

Vaata lisaks

VIDEO: Kas Rahvuste Liiga loomine on vesi suurkoondiste veskile?

Rahvuste Liiga alagrupiturniir on lõppenud ning Inglismaa koondis üllatas kogu maailma, kui keerulises alagrupis Hispaania …

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga