Horvaatia alistas poolfinaalis lisaajal Inglismaa ja jõudis esmakordselt finaali!

Inglismaa jaoks ei tulnud jalgpall seekordki koju, sest MM-i poolfinaalis alistuti 1:2 Horvaatiale. Kuigi inglased läksid Kieran Trippieri suurepärasest karistuslöögist 1:0 juhtima, siis teisel poolajal lasti endale lüüa viigivärav ning koos tabamusega anti horvaatidele ära ka initsiatiiv, mis saigi lisaajal saatuslikuks.

Emotsionaalne poolfinaal algas Tottenhami paremkaitsja Kieran Trippieri etteastega, kui ta palli otse karistuslöögist Daniel Subasicile püüdmatult väravasse keerutas. Avapoolajal oli inglastel õige mitu võimalust, ent šansid jäid kasutamata ehk kas löök oli ebatäpne, vastu võeti vale otsus või sööt jäi liiga tugevaks/nõrgaks.

Teisel poolajal suutsid horvaadid end koguda ja hakkasid endale võimalusi tekitama, kuni Ivan Perisici osav kõks Jordan Pickfordi väravavõrgus maandus, seades tabloole viigiseisu. Siis haarasidki ruudusärgid initsiatiivi ja inglastel oli õnne, et mäng lisaajale läks, sest Horvaatial oli suurepäraseid võimalusi võiduvärava löömiseks.

Lisaajal jäid inglased kaotusseisu ning vähemusse, kui Mario Mandžukic suutis jalgpalli kodumaa kaitseliini eksimuse ära kasutada, viies väikeriigi totaalsesse ekstaasi. Natuke hiljem pidi värava löönud Trippier platsilt vigastuse tõttu lahkuma – kuna kõik vahetused olid tehtud, siis pidi Inglismaa jääma kümnekesi.

Lõpuvile kõlades langesid mõlemad koondised põlvili – ühed rõõmust, teised kurbusest. Inglismaa kohtub laupäeval pronksimängus Belgiaga ning pühapäeval mängib oma esimeses MM-finaalis Horvaatia Prantsusmaa vastu.