fbpx
Close

Guardiola sihib Anfieldil 15 aasta pikkuse seeria lõpetamist

Avatar

Pep Guardiola. Foto: AFP/Scanpix

Leroy Sane oli vaid seitsmeaastane poisiklutt, kui Manchester City Anfieldil võitis. 2003. aasta maikuus saadud 2:1 võit on jäänud viimaseks City triumfiks Liverpooli punasärkide areenil. Ei Roberto Mancini, Manuel Pellegrini ega läinud hooajal megatulemuse teinud Pep Guardiola suutnud oma tiimi paremust sel ajaloolisel staadionil maksma panna.

City on kaotanud 21-st Premier League’i kohtumisest Anfieldil lausa viisteist, nendest suurim häving oli 1995. aasta oktoobris, kui legendaarsed mehed Robbie Fowler ja Ian Rush lõid kaks väravat ning omalt poolt said jala valgeks ka nüüdne Sky Sportsi stuudioanalüütik Jamie Redknapp ning üheks tooreima mängustiiliga palluriks peetud Neil Ruddock.

Läinud hooajal andis City oma koduväljakul Liverpoolile rekordilise 5:0 koslepi, kas sellest võetakse šnitti või on mälusopis valusad allajäämised Meistrite liiga veerandfinaalis? Hetkel on mõlemad tiimid liigas kaotuseta ja jagavad esikohta. Kas pühapäeva õhtul tõuseb kumbki ainuliidriks?

Optibet hindab vastasseisu väga võrdseks, andes Liverpoolile arusaadava eelise. 2,46-kordne tagasimakse ootab Liverpooli võidu ning City 15 aastat kestnud seeria lõpp tagab 2,73-kordse võidu.

Nagu on teada, siis mõlemale tiimile meeldib väga väravaid lüüa ning rünnata. Mõlemad on kontrarünnakutes surmavad, kuid Liverpooli välkkiire trio on näidanud, et Guardiola õudusunenägu ehk Mane-Salah-Firmino jooksu saamine on halastamatu ja võib saada selle kohtumise võtmeks. Üle kahe värava on skooritud viimases viies kohtumises ja üle nelja värava lausa kahel korral viiest. Julge hundi rind toob 2,42-kordselt või lausa 4,2-kordselt tagasi, statistikale toetuv konservatiiv peab “leppima”1,59-kordse tagasimaksega.

scroll to top