Guardiola punase kaardi saanud Fodenist: keegi ei usalda teda rohkem kui mina

Phil Foden. Foto: AP/Scanpix

Manchester City peatreener Pep Guardiola rääkis pärast teisipäevast Meistrite liigas Atalanta üle saadud 5:1 võitu, et 19-aastase Phil Fodeni algkoosseisu lülitamine oli õige otsus ning usaldust inglase vastu ei pane kõikuma ka 82. minutil saadud punane kaart.

Foden tõukas pingile nii David Silva kui ka Bernardo Silva ja kasutas Guardiola antud võimaluse suurepäraselt ära. Alles hooaja teise kohtumise pidanud keskväljamees andis ka City kolmanda tabamuse juures väravasöödu Raheem Sterlingule. Foden siiski täismängu kirja ei saanud, sest sikutas tagantpoolt joostes matši viimastel minutitel Marten de Rooni käest ning kohtunik oli sunnitud Fodenile teist kollast kaarti näitama.

“Ta ei pea mulle midagi tõestama, sest muidu ta poleks meiega siin. Mina olin see, kes talle akadeemias ütles, et tulgu meie juurde mängima. Keegi ei usalda Phili rohkem kui mina. Mina olen boss ja mina otsustan, kes mängib. Arvasime, et see saab olema mäng, kus tal tekib rohkem võimalusi joosta vasturünnakutes. Philil on olemas see kvaliteet ja kiirus, et liikuda trahvikastist trahvikasti. Tegemist oli taktikalise otsusega ja seetõttu ta mängiski,” rääkis Guardiola.

“Ta on noor poiss, kellel on potentsiaali veel areneda. Eelmise hooaja ühes suurimas mängus Tottenham Hotspuriga ta tegutses uskumatult hästi ja täna samuti. Iga minut, mis ta mängib on talle tulevikuks kasulik. Ta veel õpib siiski. Ei ole hea, kui mängija saadetakse platsilt ära, kui see polnud just mänguväline rumal otsus. Ta teab, et peale esimest kollast kaarti tuleb olla ettevaatlikum. On asju, milles ta jääb veel Kevin De Bruyne’ist, David Silvast ja Ilkay Gündoganist maha. Ta peab selle kollase kaardi olukorra läbi mõtlema ja olema ettevaatlikum. Aga ma ei karista teda kuidagi. Võib-olla pean talle juurde maksma hea esituse eest.”