fbpx
Close

Guardiola Liverpooliga liitunud Thiagost: Inglismaa hakkab tema esitusi nautima

Avatar

Foto: Reuters/Scanpix

Reedel sai ametlikuks juba mõnda aega oodatud üleminek, kui Müncheni Bayernist siirdus Liverpooli hispaanlasest keskväljamees Thiago Alcantara. Kuigi viimane väitis mõne nädala eest veel, et võib Saksamaale siiski jääda, tuli Inglismaa valitseva meistri ridadesse minek üllatusteta.

29-aastane Thiago andis mulluse hooaja lõpus Bayerni juhtidele teada, et lepingut pikendada ei soovi ning tahab uut väljakutset. Meedias ringlesid jutud, et Bayern teeb ta igal juhul rahaks, kuid koondisepausi ajal tuli Thiago välja üllatava avaldusega, öeldes, et kust üldse tulevad jutud Bayernist lahkumise kohta. Hispaania koondislane andis mõista, et võib Bayernis veel ühe hooaja olla ja seejärel vabaagendina lahkuda. Liverpooli üleminek sai kokkuvõttes tõsiasjaks, Bayern teenis ligi 25 miljonit naela.

2013/14 hooajal oli Manchester City praegune peatreener Pep Guardiola see, kes Thiago Bayernisse tõi. Barcelonas olid mehed varasemalt juba ka koos töötanud. Ajakirjanikud uurisid Guardiolalt, kas temal polnudki soovi Thiagot oma meeskonda tuua, kuna Cityst lahkus just samal positsioonil tegutsenud David Silva. “Meil on sellel kohal piisavalt mängijaid ja tavaliselt peame mängijaid ringi tõstma, kui vajame kedagi sellele positsioonile,” sõnas Guardiola.

Thiago liitus küll City suurima rivaali Liverpooliga, aga Guardiolal näib oma endise hoolealusega endiselt head suhted olevat. “Mul on rõõm teda Inglismaal näha. Inglismaa hakkab väga head mängijat nautima.”

Inglismaa koondises Islandil olles koroonaviirusega seoses reegleid rikkunud Phil Fodenit peetakse vägagi sarnaseks mängumeheks Silva ja Thiagoga. See võis olla ka üks põhjus, miks City Thiago palkamise nimel ei võidelnud. “Ta teab, et tegi vea ning see on kõik. Ta saab tegutseda keskväljal ja ka ründaja või ääreründajana. Ta võib ees mängida igasuguste probleemideta,” ütles Guardiola, kelle võistkond peab uue hooaja esimese matši esmaspäeval Wolverhampton Wanderersi vastu.

scroll to top