fbpx
Close

Guardiola: Gündogan on erakordne, Euroopa üks parimaid mängijaid

Avatar

Ilkay Gündogan. Foto: Action Images/Reuters/Scanpix

Manchester City peatreener Pep Guardiola kiitis võistkonna sakslasest keskväljameest Ilkay Gündogani, kelle sõnul on endine Dortmundi Borussia mängumees üks Euroopa parimaid.

“Ta on väga intelligentne mängija. See on üks osa kvaliteedist, mida kõige rohkem hindan, intelligentsus – mängijad, kes saavad aru kõigest, mis mängu ajal juhtub, ja lahendavad selle võimalikult kiiresti. Ta suudab erinevates rollides tegutseda. Ta võib trahvikasti lähistel tegutseda, olles see, kes väravaid lööb. Tal on olema see isikuomadus, eriti sellel positsioonil. Kontrolliva poolkaitsjana ma poleks oodanud, et ta suudab nii järjepidev olla. Ta on erakordne mängija, faktiliselt üks Euroopa parimaid,” rääkis Guardiola enne laupäevast kohtumist Southamptoniga.

“Mõnikord nii juhtub, kui sul teisi valikuid pole. Neil kordadel, kui Fernandinho ei saanud mängida, kasutasin teisi mängijaid. Ma ei kasutanud Gündogani, sest ei tulnud selle peale. Te näete, kui kõvasti eksisin! Kui polnud hiljem enam teisi variante sellele positsioonile, mängitasin teda ja üllatusin kui agressiivne ta palliga on ja teab liikumisi, mida peab tegema. Ta pole tüüpiline poolkaitsja, aga vajame kvaliteeti palliga, mitte ainult kaitsetööd. Meil polnud tema palliga tegutsemise oskustel mingeid kahtlusi. Eelmisel hooajal, kui Fernandinho oli vigastatud tavapärasest rohkem, mängis ta seal ja oli silmapaistev, kõigis mängulistes aspektides.”

scroll to top