fbpx
Close

Guardiola: Arteta on parim peatreener Arsenalile

Avatar

Foto: Reuters/Scanpix

Manchester City peatreeneri Pep Guardiola arvates on Londoni Arsenali etteotsa parim valik praegune loots Mikel Arteta, kes on viimasel ajal kehvade tulemuste tõttu sattunud suure kriitika alla.

Arsenal kaotas viimati 0:1 Burnley’le, mis oli ühtlasi neljandaks järjestikuses kaotuseks koduplatsil. Taoline kehv seeria oli klubil viimati 1953. aastal. Seejuures polnud Burnley kunagi Arsenali Inglismaa kõrgliigas võõrsil võitnud. Meeskond on hetkel paiknemas alles 15. kohal, jäädes neljanda koha võistkonnast Southamptonist juba kümne punktiga maha. Väljakukkumistsooni lahutab viis punkti. Varasemalt Manchester City’s Guardiola kõrval abitreener olnud Arteta puhul usutakse, et hispaanlasele on peagi asendus olemas. Guardiola siiski usub, et Arteta on Arsenalile parim.

“Arsenalil pole võtta paremat peatreenerit järgmisteks aastateks klubi juhtima kui seda on Arteta. Ma ei pea oma toetust avaldama, sest tal on see olemas ja ta teab, et tal on see olemas. Ta on üks parimaid treenereid, kellega olen koos töötanud, ja see tuleb loomulikult välja tema isiksuse, pühendumuse ja armastuse osas tema klubi vastu. Kui tal viimast poleks, siis poleks ta hetkel ka seal,” rääkis Guardiola.

“Olen kindel, et ta pöörab olukorra ümber ja teeb seda nii, nagu kõik ootavad. Mõnikord on nii, et kui klubil on kehv seeria käsil, siis on vaja aega. Tean, et inimesed selles maailmas arvavad teisiti. Kui oleksin üks Arsenali juhtkonnast, siis poleks mul mingeid kahtlusi tema kvaliteedi puhul ja tema võimekuses viia Arsenal sinna, kus ta väärib olemist.”

City’l on samal ajal ka omal probleeme olnud. Väravad kipuvad raskelt tulema ning liigatabelis asutakse 19 punktiga üheksandal kohal, millega jäädakse liidrist Tottenham Hotspurist kuue punktiga maha. Tõsi, üks mäng on võrreldes Tottenhamiga ka vähem peetud, ent viie võidu kõrval on antud ära hulganisti punkte kahe kaotuse ja nelja viigi näol. Eelmises voorus jäid kõik suurklubid – City, Manchester United, Tottenham, Liverpool, Arsenal, Chelsea – võiduta. Guardiola sõnul näitab see ära, kui keeruline on Inglismaa kõrgliiga.

“Mul on see tunne alati olnud. Isegi neil aastatel, kui tiitli võitsime ja võitsime palju mänge. See paneb mind mõtlema, et pole vahet, mis juhtub – kui võidad Fulhami või viigistad Unitedi või Leeds Unitediga, siis on alati raske. Mõnikord tahan tunnustada seda, mida oleme teinud. Teame, et peame sammu edasi tegema, aga olen kindel, et ka seda teeme.”

Eelmises voorus viigistas City linnarivaali Unitediga 0:0. Statistika näitab, et pealelööke suudeti vaid üheksa teha, millest kaks väravaraamidesse. Fakt, et teises järjestikuses võõrsilmängus pole City skoori teinud, on 2017. aasta jaanuari negatiivse rekordi kordamine. “Nähtavasti on mul täiesti teistsugune arvamus, mis puudutab meie plaani, mida soovime alati täita. Tean aga klubi ja selle meeskonna standardeid, mis on viimaste aastatega selgeks kujunenud. Tean, et seda käsitleda on keerulisem, aga lepime sellega. Oleme lihtsalt veel detsembri alguses ja mitmed kuud on ees ootamas. Teame täpselt, mida peame tegema, et paremaks saada,” lisas Guardiola.

scroll to top