fbpx
Close

Endine Reali peatreener: tahan Premier League’i minna

Avatar

Santiago Solari. Foto: AFP/Scanpix

Eelmise aasta 29. oktoobril Madridi Reali peatreeneriks saanud, kuid juba 11. märtsil ametikohalt vallandatud argentiinlane Santiago Solari ütles BBC Sporti vahendusel, et sooviks Inglismaa kõrgliigas end proovile panna.

Mängijana lisaks Realile ka linnarivaali Atleticot ja Milano Interit esindanud Solari võttis eelmisel aastal üle Hispaania tippklubi peatreenerikoha Julen Lopeteguilt, kes jõudis pärast Zinedine Zidane’i lahkumist ligi neli kuud seal tegutseda. Tema käe all tulemused sugugi ei paranenud ning 2013. aastast Reali süsteemi kuulunud Solari asemele saabus taas Zidane. Hetkel tööta olev 42-aastane Solari kinnitas, et sooviks mõnda Premier League’i klubi juhendada.

“Tahan Euroopas treeneritööd teha, mõnes tõsises projektis ja suures liigas. Nägin eelmisel aastal, kui palju on Premier League arenenud. Eelmine hooaeg oli Inglise meeskondadele edukas. Seal on samuti mitmeid erinevaid kultuure: Hispaania, Saksamaa, Inglismaa treenerid ja treenerid üle kogu maailma, kes on aidanud liigal kasvada,” rääkis Solari.

“Mulle meeldib jalgpall, kus peategelaseks on meeskond, mis näitab ründavat mängu, omab kõrget tempot ja agressiivsust. Selle saavutamiseks pead sa kõrgel kaitsetööd tegema ja kiirelt vahetama ning loomulikult mängib talent selles suurt rolli. Premier League’i statistika on imeline, mis tõestab, et kõik on muutuses. 15 aasta eest oli ainult kolm mängu, milles üks meeskond suutis palli vallata 70% mänguajast. Kolme aasta eest oli selliste mängude arv juba 30, kahe aasta eest 60 ja mullu 67.”

scroll to top