fbpx
Close

Emery viskas kivi Wengeri kapsaaeda ning lubas suure mentaliteediprobleemi ära lahendada

Avatar

Patrick Vieira koos Arsene Wengeriga. Foto: AFP/Scanpix

Täna õhtul üle 13 aasta taas Euroopa karikafinaalis mängiv Arsenal läheb Bakuus Euroopa liiga otsustavas matšis Chelsea vastu kerge autsaiderina ning Henrikh Mkhitarjanita, kuid punavalgetel on rohkem motivatsiooni kui linnarivaalil, sest erinevalt Chelseast on Arsenalil mängus pääs Meistrite liigasse.

Arsenal on aga klubi, mis selle sajandi alguses hirmutas vutimaailma gigante ning 2006. aastal mängiti ka Meistrite liiga finaalis, kus eduseisust aga Barcelonale alla jäädi. Nüüd ollakse selle hale(dam) vari ning pallurite mentaliteeti on korduvalt ka päevakorda tõstetud.

Nüüd on aga aeg teha vigade parandus. “Kui siia saabusin, siis muutsime mõningaid asju. Enne Arsene Wengerit oli Arsenal väga konkureeriv. Ka Wengeriga oldi konkurentsis ning ta tõi tiimi tippmängijaid, kellel oli väärt võitlusvaim. Aga viimastel aastatel kaotati võitlusvaim ning alles jäi vaid kvaliteet,” sõnas baskimaalane Telegraphile.

“Olen teistelt treeneritelt õppinud, et siin liigas peavad sul olema füüsilised ja tasemel mängijad, vajad mõlemaid. Kui sul on vaid üks kahest, siis tippudele on väga keerukas järgi jõuda. Meie eesmärk on olla taas konkurentsis ning tegeleme sellega, muutudes iga mänguga aina võitlushimulisemaks. Jah, me vajame rohkem, aga kõike ei saa teha aastaga. Samas oleme vähendanud vahet tippudega ning oleme mõndade tiimidega asunud konkureerima,” lisas peatreener.

Kas Emery suudab täna õhtul lõpetada tiitlipõua, selgub kell 22.

scroll to top