fbpx
Pealeht / Inglismaa / Ekskoondislased võtsid Inglismaa kaitsefopaa luubi alla: probleem peitub inglise vutis
John Stones. Foto: Daniel Chesterton/Scanpix

Ekskoondislased võtsid Inglismaa kaitsefopaa luubi alla: probleem peitub inglise vutis

Eilne Rahvuste liiga poolfinaal tõi võidu Hollandile ja saatis Inglismaa nukralt pronksimängu planeerima, kui John Stonesi ja Ross Barkley lubamatud eksimused kinkisid hollandlastele kaheväravalise edu. Inglismaa koondise eest mänginud Gary Neville, Jamie Carragher ning Jamies Redknapp võtsid matši luubi alla.

Kolm kaitsjat, kes nüüd teenivad leiba Sky Sportsi stuudioanalüütikutena, laitsid Stonesi otsustusvõimet, kuid vihjasid ka inglise vuti ajaloolisele probleemile. “Stones tegi halva otsuse ning asi pole kaitseliini võimetuses mängida ehitada rünnakut lühikese sööduga. Kaotus tuli lollidest otsustest. Stones pidanuks söötma, mitte end üle kavaldama. Söötnuks kiiprilegi, me ei räägi siin pika palli ette peksmisest. Kui keskväljal pole lahendust ja oled näoga puurivahi poole, siis juba väiksena õpetatakse, et mängi sinna suunas, kuhu näoga oled,” rääkis Liverpooli legend Carragher.

Neville nõustus temaga, kuid võttis fookusesse hoopis süsteemse probleemi. “Sügav probleem on keskväljal puudunud mängijad, kellele tol hetkel saanuks sööta. Kuni meil pole mängijaid, kes saavad palli juba liikumise pealt endale jalga ja siis edasi liikuda, nii kaua on küsimus kriitiline. Keskväljal pole sidusust – pole võimalik muuta poolkaitseliini kaitsest ründeni ühtseks. See on koondisel olnud probleemiks juba 25-30 aastat,” lisas Manchester Unitediga kõik võitnud äärekaitsja.

Redknapp võrdles Stonesi Virgil van Dijkiga, kes tegi eilegi väga kindla esituse. “Virgil on põhjusega maailma parim keskkaitsja, sest ta ei hakka ise mingeid asju välja mõtlema. Mis te arvate, kas ta hakanuks palliga niimoodi kavaldama nagu Stones?,” esitas ta retoorilise küsimuse.

popsport.ee

Vaata lisaks

Mis toimub? Inglismaa võitis suurvõistlustel juba teise järjestikuse penaltiseeria!

Ingkismaa penaltineedus hakkab hääbuma, kui Rahvuste liiga pronksimängus võeti pärast 120 mänguminutit ja väravateta matši …

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga