fbpx
Close

EELVAADE: Manchesteri derbi ehk vastasseis, kus “hea” kohtub “halvaga”

Avatar

Manchesteri peatreenerid. Foto: Reuters/Scanpix

Manchesteri derbi on vastasseis, mis ei vaja palju promo ning tutvustust: “hea ja halva,” ründava ja kaitsva, kaasaegsema ja aegunud, tõusva ja langeva vahel toimuv duell üllatas meid tänavu kevadel, kui City andis kindlast eduseisu käest ning 2:0 rõõmupidu lõppes 2:3 kaotusega. Justkui tundus, et Inglismaa võib küll Cityle kuuluda, ent Manchester veel mitte.

Miks hea ja halb? Meedia on suhtunud Jose Mourinhosse kui sihtmärki, kelle poole sõnumeeritud paberinutsakasse mässitud telliskive loopida ja Pep Guardiolat võetakse kui „hullu geeniust“, innovaatorit ning supertreenerit. Pep ründab, Mourinho kaitseb; Interi ja Portoga Meistrite liiga tiitlid võitnud portugallase hiilgeajad olid, mitte pole praegu (mida kriitikud võiksid ka Guardiola kohta öelda, sest Meistrite liiga tiitlist on viimastel hooaegadel siiski kaugele jäädud) ning United on oma parimate päevade haledam vari, City aga pole ajaloo jooksul nii võimas olnudki.

Tõepoolest – sada punkti ühe Premier League’i hooajaga on rekord, mis väärib tähelepanu ja mainimist ning on selge märk tiimi võimekusest, samuti on tänavu ette näidata null kaotust, nagu aasta tagasigi. Kõigest hoolimata ei tasu Etihadil toimuvat kohtumist võtta kui City garanteeritud võitu. Miks nii?

Jah, Manchester United pole koos Liverpooli ja Chelseaga tabeli tipus; jah, suvel ei suudetud tiimi murekohti väärikalt parandada; jah, Mourinho hoolealused ei mängi ülilustakat ja atraktiivset vutti. Aga on kaks tähelepanekut, mis Guardiolat paneb kukalt kratsima.

 

  1. Anthony Martial oli suvel mees, kelle hinges valitses pettumus, kui juulikuus vaatas ta eemalt, mismoodi tema koondis ja tema sõbrad tõstsid pea kohale ihaldatuima tiitli profivutis. Koondisse ei pääsenud ta just vähese mänguaja tõttu, sest Mourinho ei usaldanud teda piisavalt. Võib hakata välja ütlema, et kõik see on minevik, kuna ääreründaja on peaaegu, et elu parimas vormis – üks tabamus Newcastle’i võrku, kaks väravat Chelseale, üks Bournemouthile ja üks Evertonile ehk neli järjestikust liigamängu on see mees skoorinud. Enesekindlus on laes ning Kyle Walkeril on seismas ees õige pikk tööpäev.

 

  1. Võit Juventuse üle oli märk elluärkavast Unitedist, kes Sir Alexi käe all muutus kaotusseisus olles tiimiks, mis ründas nii võimsalt, et värav pidi tulema. Tagasitulekud Newcastle’i, Bournemouthi ning eelkõige Juventuse vastu on klubi DNA taas eksisteerima pannud. Raske maha murtav meeskond, kes võitleb lõpuni ning on nõus võidu nimel hambad ristis läbi seinte jooksma. Kas mäletate sellist Unitedit?

 

Aga hispaanlane ütles, et eelseisev derbi polegi hooaja tähtsaim matš, sest praegu on alles novembrikuu ja märtsikuus toimuv derbi Old Traffordil võib omada palju suuremat kaalu. “Muidugi on mängud otseste konkurentide vastu erilised, sest kui võidad, siis nemad kaotavad. United on, nagu meiegi, heas hoos ning tuleb pingeline ja üpris võrdne matš ehk ei tasu eeldada, et kumbki suudab 90 minutit vastast domineerima. Peame kaitsma ja ründama sama hästi kui eelnevates mängudes,” rääkis Pep mängu eel. “Kõik derbid on erilised. Meie klubi ajaloos on Unitedi alistamine olnud väga raske ja nad on meid rohkem võitnud, aga tegemist on hea vastasseisu ning väärt šansiga võtta magusad kolm punkti,” lisas katalaan.

Pep keeldus Unitedit tiitliheitluses maha kandmast, sest alles on novembrikuu ning tegemist on siiski Unitediga. “Nad suudavad 0:2 kaotusseisudest välja tulla, tegemist on suure klubi ja suure klubi mentaliteediga, kelle selja taga on võimas ajalugu. Tagasitulekud on nendesse kui sisse kirjutatud,” täheldas City loots.

Mourinho aga oli napisõnalisem ning lubas, et väljakule minnakse üritama ning värskelt on meeles kaks head matši Chelsea ja Juventuse vastu, kus võluti välja väärt tulemused. “City on väga tugev tiim ja tahan mängida isoleeritult, tuleb raske kohtumine raske vastase vastu. Lähme proovime head tulemust teha,” ei andnud ta miskit erilist ajakirjanikele välja.

Optibet pakub City kahe- ja enama väravaga võidu korral 1,89-kordset tagasimakset. Kui United kaotab, aga mitte rohkem kui kahe väravaga, siis raha 1,85-kordselt tagasi.


City eest on tänavu olnud kolm meest heas hoos, nendest Raheem Sterling on saanud ka Fantasy Premier League’is vooru parima auhinna. Gabriel Jesus lõi kolmapäeval Donetski Šahtarile kolm väravat ja kuigi me teda suure tõenäosusega algkoosseisus ei näe, siis pingilt sekkudes on brasiillane väga ohtlik ja väravanäljas.

Unitedi poolelt tasub pilk peale panna eelnevalt räägitud Martialile, kelle hea hoog ei taha Premier League’is kuidagi raugeda. Tema värava korral raha ligi neljakordselt tagasi.


Mäng algab Etihadil kell 18.30, otseülekande teeb spordikanal TVPlay Sports.

 

 

 

scroll to top