Chelsea surus jõuga City vastu muru ja Liverpool on meister!

Liverpooli fännid. Foto: Reuters/Scanpix

Inglismaa kõrgliiga neljapäeval toimunud 31. vooru mängudega juhtus see, mida pikalt oodati: Liverpool on Inglismaa meister. Kolmes aset leidnud kohtumises olid võidukad Londoni tipud Chelsea ja Arsenal ning ka Burnley teenis võidulisa.

City pidi igal juhul võidu võtma, et takistada Liverpoolil meistritiitli kindlustamist. Seitse vooru oleks hooaja lõpuni jäänud ja kuna Liverpooli edumaa olnuks 23-punktiline, siis keegi enam neid poleks saanud ohustada.

36. minutil sai aga Chelsea kiirrünnaku üles võetud ning kahest kaitsemängijast eest ära lipsanud Christian Pulisic viis kodumeeskonna juhtima. 55. minutil oli Cityl karistuslöök kasutada ja siin Kevin De Bruyne ei eksinud. Peagi oli Raheem Sterlingul võimalus külalised ka juhtima viia, ent pall tabas posti. Edasi oli omakorda Chelseal ridamisi häid võimalusi. Pulisic suutis end Edersonist mööda mängida, tühi värav oli ees, kuid viimasel hetkel klaariti pall väravajoonelt. Chelsea surve kandis 77. minutil siiski vilja: Fernandinho mängis väravajoonel käega, lüües palli sealt ära, kuid videokorduse abiga seati õiglus jalule. City kapten võttis punase kaardi, Willian realiseeris penalti ja 2:1 skooriga löödi City lõpuks ka auti. Sellega on Liverpool 2019/20 hooaja Inglismaa meister.

Manchester Citylt 0:3 ja Brighton & Hove Albionilt 1:2 kaotuse saanud Arsenal naasis nüüd võidulainele, kui võõrsil suudeti Southampton alistada. Avavärav sündis 20. minutil, mil võõrustajate väravavaht Alex McCarthy tegi uskumatu valearvestuse ja palli vahelt lõiganud Edward Nketiah viis Arsenali ette. 85. minutil tõmbas Jack Stephens viimase mehena Pierre-Emerick Aubameyangi maha, millele järgnes punane kaart ja Arsenalil oli kasutada karistuslöök. Alexandre Lacazette sai kahel korral pealelöögi teha ning kui esimesel korral tegi müür oma töö ära ja teisel puhul tõrjus McCarthy palli, siis kolmandal katsel võrk sahises Joseph Willocki abiga.

Liverpoolil on tabelis pärast 31. mänguvooru 86 punkti. City on teine 63 punktiga, Arsenal paikneb üheksandal tabelireal 43 punktiga ja Southampton on 37 punktiga 14. kohal. Jay Rodrigueze 73. minuti väravast Watfordi võitnud Burnley jätkab 42 punktiga 11. kohal ja 28 punkti kogunud Watford on 16. positsioonil.