Chelsea mängis kahel korral vähemuses olnud Arsenali vastu võidu maha

Gabriel Martinelli. Foto: Arsenalfc.com

Inglismaa kõrgliiga 24. vooru teisipäeval toimunud mängudes tegid Londoni derbis tulise 2:2 viigi Chelsea ja Arsenal. Valitsev meister Manchester City võttis võõrsilt napi võidu ja kolm punkti said tabelisse juurde veel Aston Villa, Bournemouth ja Southampton.

Arsenali jaoks algas kohtumine kohutavalt. 26. minutil andis Shkodran Mustafi äärmiselt kehva söödu väravavahile Bernd Lenole ning David Luizil ei jäänud muud üle, kui pallini jõudnud Tammy Abraham trahvikastis maha tõmmata. Luiz sai siit punase kaardi, Arsenal jäi vähemusse ja Jorginho realiseeris penalti, millega läks Chelsea juhtima. 63. minutil külalised siiski vastasid, kui vasturünnakul sai Gabriel Martinelli hoo üles ning keskväljal libastunud N’Golo Kante ei jõudnud vastast õigel hetkel ka takistama, mis päädis lõpuks väravaga. 84. minutil haaras Chelsea siiski uuesti eduseisu, mil Callum Hudson-Odoi tsenderdusele sai värava ees esimesena jaole kapten Cesar Azpilicueta. Kolm minutit hiljem leidis Arsenal paremalt äärelt üles Hector Bellerini, kes võttis mõned hetked tagasi vigastusega võidelnud Abrahami ette, astus temast lihtsalt mööda ja keerutas palli taha võrku. Kumbki pool enam väravani ei jõudnud ja sellega on Chelsea 40 punktiga paiknemas tabelis neljandal kohal, Arsenal on 30 punktiga kümnes.

Cityle tõi minimaalse võidu Sergio Agüero 73. minuti tabamus, kuigi avapoolajal oli võimalus Gabriel Jesusil omad ette viia, aga brasiillasest ründemees eksis 36. minutil penaltil. Southampton võttis Nathan Redmondi ja Stuart Armstrongi tabamuste toel magusa 2:0 võidu tabelis eespool paikneva Crystal Palace’i üle. Vägeva tagasituleku tegi Newcastle United, kes oli normaalaja lõppedes 0:2 kaotusseisus, aga üleajal kaks väravat löönud prantslasest kaitsemängija Florian Lejeune aitas viigipunkti päästa.

Southampton kerkis üheksandale kohale ja jättis Crystal Palace’i 11. positsioonile. Everton ja Newcastle on mõlemad 30 silma kogunud ning asutakse vastavalt 12. ja 13. kohal. City vähendas tabeliliidri Liverpooliga vahe küll 13 punktile, aga samas on peetud ka kaks mängu rohkem. Sheffield hoiab 33 punktiga seitsmendat kohta.

Chelsea – Arsenal 2:2

Aston Villa – Watford 2:1

Bournemouth – Brighton & Hove Albion 3:1

Crystal Palace – Southampton 0:2

Everton – Newcastle United 2:2

Sheffield United – Manchester City 0:1