Chelsea kohutav õhtu: United lõi Stamford Bridge’il kaks kolli ja VAR võttis kaks väravat ära

Anthony Martial. Foto: Reuters/Scanpix

Inglismaa 26. vooru esmaspäevases ainsas mängus alistas Manchester United võõrsil Londoni Chelsea, kuigi viimastel on põhjust kiruda videokohtunikku ja ka väljakukohtunikku.

Chelsea jaoks hakkasid asjad juba 12. minutist alates viltu vedama, kui poolkaitsja N’Golo Kante oli sunnitud vahetust paluma ning prantslase asemele sekkus Mason Mount. Sinistel oli põhjust nõuda Unitedi kaptenile Harry Maguire’ile avapoolajal ka punast kaarti, kes kukkudes üpris selge jalalöögiga Michy Batshuayid tabas, aga isegi videokohtunik ei näinud põhjust inglasest keskkaitsjale hoiatuskaarti anda.

45. minutil avasid külalised skoori, mil Aaron Wan-Bissaka mängis paremal äärel Williani üle, andis trahvikasti Anthony Martiali suunas täpse tsenderduse ja viimase pealöögist maandus pall ka väravasse. Teiseks poolajaks sisse vahetatud Kurt Zouma saatis 56. minutil Chelsea poolelt mänguvahendi võrku, aga videokohtunik fikseeris eelnevas olukorras tõuke ja Unitedi eduseis püsis. 64. minutil tabas Unitedi uus täiendus Bruno Fernandes omakorda posti, aga mõni hetk hiljem oli siiski Maguire teinud seisuks 2:0. Kohtumise lõppfaasis sahistas Chelsea poolelt võrku Oliver Giroud, kuid videokordus näitas, et suluseis oli tõsiasi. Normaalaja viimastel minutitel oli Mountil võimalus põnevus veel tagasi tuua, aga jällegi õnne polnud, karistuslöök tabas posti ja United suutiski 2:0 võidu ära võtta.

Heitlus Meistrite liiga viimase ehk neljanda koha nimele sai sellega uue mõõtme. Unitedil on 38 punkti kirjas ja just neljandal tabelireal paikneval Chelseal 41. Viiendal kohal on Tottenham Hotspur 40 punktiga ning liiga uustulnuk ja fantastilist hooaega tegev Sheffield United järgneb 39 punktiga.